دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان همدان گفت: به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیری برای کاهش مراجعه حضوری شهروندان به شعب بانک‌ها پیش‌بینی‌شده است.

بانک

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، محمد طوماسی دوشنبه ۱۲ اسفند اظهار داشت: سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون بانکی از طریق درگاه‌های اینترنتی و خودپردازها از سه میلیون تومان در هر شبانه‌روز به پنج میلیون تومان از مبدأ هر کارت افزایش یافت.

وی اضافه کرد: سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت سازها از یک‌میلیون تومان به سه میلیون تومان با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم‌کارت انجام دهنده تراکنش قابل‌افزایش است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان همدان اظهار داشت: امکان تمدید تاریخ انقضا کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری در شعب به مدت سه ماه از تاریخ انقضا بلامانع است.

طوماسی ادامه داد: طبق روال سال‌های گذشته و به‌منظور کاهش مراجعه مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز، سقف برداشت نقدی درون بانکی از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان افزایش‌یافته است.

رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان همدان گفت: تعداد تلاش‌های متوالی ناموفق رمز دوم در هر شبانه‌روز به پنج بار افزایش یافت از شهروندان خواست برای انجام امور بانکی خود از سامانه‌های بانکداری الکترونیکی که توسط تمامی بانک‌ها ارائه می‌شود استفاده و از مراجعه حضوری به شعب خودداری کنند.

طوماسی افزود: هماهنگی‌های لازم برای ضدعفونی کردن فضای شعب بانک‌ها صورت گرفته است و مقادیری لوازم ضدعفونی‌کننده نیز از طریق کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان و با همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه بین بانک‌ها توزیع‌شده است.

ویروس کرونا که رسماً کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

به گزارش ایرنا، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در ایران تا ظهر یکشنبه (یازدهم اسفند) به ۹۸۷ نفر و فوت ناشی از آن درمجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین ۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

کد خبر 488602

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha