معاون بهزیستی کرمان با تشریح وضعیت کودکان کار در پی اپیدمی کرونا گفت: این کودکان برای پذیرش در مراکز شبانه‌روزی قرنطینه می‌شوند و مورد حمایت لازم قرار می‌گیرند.

کودکان کار

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علیرضا وحیدزاده در خصوص کودکان کار گفت: با توجه به مطرح شدن مسئله کرونا ویروس در جامعه و آسیب‌پذیرتر شدن کودکان کار، یک تیم متشکل از نمایندگان شهرداری، بهزیستی، اتباع و نیروی انتظامی اقدام به جمع‌آوری کودکان کار می‌کنند.

وی افزود: این کودکان پس از جمع‌آوری، به اردوگاه غربالگری منتقل می‌شوند و در ادامه با حضور نمایندگانی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد غربالگری قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمان بیان داشت: پس از غربالگری کودکان کار خیابانی، چنانچه علائم خاصی از کرونا ویروس نداشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط لازم به خانواده‌هایشان تحویل داده می‌شوند و در ادامه از آموزش‌ها و خدمات مراکز روزانه ما استفاده می‌کنند.

وی گفت: خانواده کودکان کار در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، مورد حمایت مالی نیز قرار می‌گیرند، سایر کودکان چنانچه مشکل خاصی نداشته باشند برای پذیرش در مراکز شبانه‌روزی قرنطینه می‌شوند و مورد حمایت لازم قرار می‌گیرند.

کد خبر 487763
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار کرمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha