وزیر خارجه آمریکا بی‌اشاره به بی‌کفایت خواندن ترامپ توسط سناتور چاک شومر در خصوص مهار ویروس کرونا، علیه ایران و چین موضع گیری کرد.

پمپئو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی بی اشاره به انتقاد تند سناتور برجسته کشورش از دولت ترامپ بهدلیل ناتوانی در مهار ویروس کرونا با نقض منشور ملل متحد در دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل ادعا کرد: نسبت به گزارش‌هایی که نشان می‌دهد ایران اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را پنهان کرده نگران هستیم!

وزیر خارجه آمریکا به سَبک همیشه با حمله لفظی به چین و بی اشاره به بی‌کفایت خواند ترامپ توسط سناتور چاک شومر در خصوص مهار این ویروس در کشورش مدعی شد: چین باید اطلاعات دقیقی را به رسانه‌ها درباره کرونا ارائه کند! پکن رسانه‌ها و متخصصان پزشکی را سانسور کرده است! اگر چین به روزنامه‌ نگاران خود و خارجی و پرسنل پزشکی اجازه می‌داد آزادانه صحبت و تحقیق کنند، مقام‌های چین و سایر ملل برای مقابله با چالش کروناویرس در وضعیت به مراتب بهتری قرار می‌گرفتند!

پمپئو در خصوص روسیه نیز به تکرار مواضع خصمانه این کشور پرداخت و ادعا کرد: اگر روسیه فرایند انتخابات آمریکا را هدف قرار دهد ایالات متحده به شکل مناسبی به آن پاسخ خواهد داد.

کد خبر 487050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار