رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نتیجه آزمایش اولیه سه بیمار مشکوک به ویروس کرونا در شیراز مثبت است.

کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، مهرزاد لطفی، سه‌شنبه ۶ اسفند در جمع خبرنگاران در شیراز، استان فارس افزود: برای تشخیص قطعی، آزمایش این افراد به تهران فرستاده می‌شود اما حال این سه نفر خوب است که یکی از آن‌ها تحت مراقبت خانگی قرار دارد و ۲ نفر دیگر بستری هستند.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ بیمار دارای علائم عفونت تنفسی نیز در بیمارستان علی‌اصغر شیراز که برای مقابله با گسترش ویروس کرونا اختصاص‌یافته هم‌اینک تحت مراقبت قرار دارند و آزمایش‌های لازم برای مشخص شدن ابتلا یا عدم ابتلای آن‌ها به ویروس کرونا انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  اظهار داشت: با جدی شدن این بیماری ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شد و تاکنون تصمیمات درون و برون بخشی زیادی گرفته‌شده است.

لطفی اضافه کرد: بیماری کرونا یک بیماری ویروسی مانند سایر بیماری‌هاست و جای نگرانی نیست و مرگ‌ومیر آن از آنفولانزای معمولی قبلی بسیار کمتر است اما لازم است که شهروندان حتماً یک سری دستورالعمل‌ها ازجمله توجه به نظافت شخصی و شست و شوی مرتب دست‌ها و صورت و خودداری از حضور در مکان‌های عمومی و شلوغ رعایت کنند.

وی اظهار داشت: در بحث توزیع ماسک در بین مراکز درمانی و داروخانه‌ها نیز با توجه به فعال شدن ۲ کارخانه تولید ماسک در شیراز مشکلی نداریم و ماسک به میزان لازم موجود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  گفت: شهروندان شیرازی در صورت مشاهده علائم مشکوک به ابتلا به این بیماری می‌توانند علاوه بر بیمارستان علی‌اصغر (ع) به درمانگاه‌های بوستان در شهرک گلستان، فاطمه الزهرا (س) در همت جنوبی، درمانگاه سعدی در شهرک سعدی، درمانگاه ابوالفضل (ع) در بولوار نصر، درمانگاه طالقانی در بولوار مدرس و درمانگاه حربن ریاحی در ده پیاله مراجعه کنند.

وی افزود: علاوه بر این تمام درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی و خصوصی هم موظف هستند که این بیماران را پذیرش کنند.

کد خبر 486916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار