فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: مراکز بهداشتی درمانی این شهرستان آمادگی لازم برای اطلاع‌رسانی، پیشگیری و کنترل بیماری کرونا را دارند و تاکنون هیچ مورد مثبتی از ویروس کرونا در شهرری از سوی وزارت بهداشت اعلام‌نشده است.

کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حسین توکلی کجانی سه‌شنبه ۶ اسفند در حاشیه جلسه بررسی وضیعت کرونا در شهرستان اظهار داشت: هیچ مورد مثبتی از کرونا ویروس در شهرستان ری از سوی وزارت بهداشت اعلام‌نشده است.

معاون استاندار تهران با اشاره به اقدامات ویژه‌ جهت پیشگیری از شیوع این ویروس خاطرنشان کرد: گندزدایی، کنترل ورود و خروج و سایر اقدامات لازم در مراکز جمعیتی پرتردد و محل مراجعه شهروندان انجام‌شده و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) در همین راستا عمده برنامه‌های این آستان را محدود کرده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: همه اقدامات مربوط به ویروس کرونا با هماهنگی شبکه بهداشت می‌بایست انجام شود، اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آگاهی مردم در دستور کار همه دستگاه‌ها قرارگرفته است.

این مسئول با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تهران در شهرستان ری تصریح کرد: در بیمارستان‌های ری تمهیدات لازم برای پذیرش افراد مشکوک به ویروس کرونا اندیشیده شده است.

وی با اشاره به احتکار و گران‌فروشی برخی افراد سودجو بیان کرد: در پی افزایش تقاضای مردم برای خرید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، دستگاه‌های مربوطه ازجمله اداره صمت و تعزیرات حکومتی با افزایش واحدهای گشت، اقدام به بازرسی مستمر از داروخانه‌ها و مراکز فروش می‌نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تذکرات و برخوردهای قاطع انجام می‌شود.

معاون استاندار تهران در پایان با اشاره به این‌که کمیته ویژه‌ای هر روز در محل فرمانداری ری تشکیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: مردم ضمن حفظ آرامش خود، توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند و اخبار مربوطه را از وزارت بهداشت و منابع موثق پیگیری کنند.

بر اساس آخرین آمار، ویروس کرونا تاکنون ۱۲ نفر را در کشور به کام مرگ کشانده است که از این تعداد، ۳ نفر شهروند تهرانی بوده‌اند.

شمار مبتلایان به این بیماری نیز در سطح کشور ۶۴ نفر اعلام‌شده است که ۱۳ نفر آن‌ها تهرانی هستند.

کد خبر 486895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار