وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی مدارس تا ۱۵ فروردین صحت دارد؟ اظهار کرد: نخیر، ما در تعطیلات، تابع سیاست‌ها و صلاح‌دید وزارت بهداشت هستیم و اگر در منطقه و استانی وزارت بهداشت تشخیص بدهد که تعطیلی ضرورت دارد ما حتما این کار را انجام خواهیم داد.

محسن حاجی‌میرزایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا،  محسن حاجی میرزایی در برنامه‌ای تلویزیونی با اشاره به تمهیدات آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا گفت: به محض آنکه نخستین تست کرونا مثبت اعلام شد، ما مجموعه‌ای از فعالیت‌ها را آغاز کردیم و همه معاونین سلامت استان‌ها و معاونین بهداشت وزارت بهداشت در یک ویدئو کنفرانس شرکت کردند و تمام ضرورت‌ها و اولویت‌ها را مرور کردند و با کارهایی که باید انجام بدهند آشنا شدند.

وی افزود: دستورالعمل‌هایی برای مدیران مدارس، معلمان و دانش‌آموزان تدوین شد که شامل نحوه پیشگیری و مراقبت‌ها و اقداماتی بود که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر آموزش و پرورش درباره ضدعفونی کردن مدارس گفت: ما به همه مدارس ابلاغ کردیم و آنها کار را شروع کرده‌اند. سلامت بچه‌ها فوق‌العاده اهمیت دارد و تلاش می‌کنیم شرایط مناسبی را فراهم کنیم.

حاجی میرزایی درباره مشکل مدارس برای تامین مواد ضدعفونی کننده گفت: روز یکشنبه در هیئت وزیران گزارشی از سرانه بهداشت مدارس ارائه دادم. امسال از حیث سرانه مورد نیاز مدارس اولویت را به مناطق محروم داده بودیم. هیئت دولت به سازمان برنامه تاکید کرد که اعتباری را برای مدارس پیش بینی کند تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا تعطیلی مدارس تا ۱۵ فروردین صحت دارد؟ اظهار کرد: نخیر، ما در تعطیلات، تابع سیاست‌ها و صلاح‌دید وزارت بهداشت هستیم و اگر در منطقه و استانی وزارت بهداشت تشخیص بدهد که تعطیلی ضرورت دارد ما حتما این کار را انجام خواهیم داد.

تعطیلی مدارس تا ۱۵ فروردین صرفا پیشنهاد کمیسیون آموزش مجلس بود 

وی درباره اعلام اخباری از سوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی درباره تعطیلی مدارس تا پایان تعطیلات نوروزی گفت: آنها پیشنهادی تهیه و به رئیس مجلس داده‌اند. موضوع تخصصی و در صلاحیت وزارت بهداشت است که تشخیص بدهد چه نوع اجتماعاتی خطرناک است و آیا مدارس باید تعطیل شوند یا خیر؟.

وی افزود: این روزها برخی مناطق به علت توصیه‌ها تعطیل شده‌اند، اما از این پس منحصرا از مسیر وزارت بهداشت و اعلام ضرورت از سوی آنها، تعطیلی را اعلام خواهیم کرد.

 • ارائه آموزش‌های مجازی در صورت تداوم تعطیلات

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه آیا کلاس‌های جبرانی برگزار می شود یا سال تحصیلی با تاخیر تمام می‌شود؟ گفت: ما برای اینکه شرایط تحصیل را تامین کنیم اگر در جایی تعطیلات بلندمدت تری نیاز بود برای جبران فرصت از دست رفته از روش‌های مجازی استفاده می‌کنیم. گروهی را مامور کردیم تا آخر این هفته این کار را انجام بدهند و زمینه آموزش مجازی را فراهم کنند. اگر ادامه تعطیلی لازم بود از طریق فضای مجازی آموزش غیرحضوری را در دستورکار داریم.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا اگر فرزند مدرسه‌ای داشتید اجازه می‌دادید در این شرایط به مدرسه برود؟ گفت: یک فضای عمومی در جامعه دامن زده می‌شود که ممکن است خیلی واقع بینانه نباشد. این موضوع در تخصص من نیست و موضوعی بهداشتی است.

وی ادامه داد: بنده در جایگاه یک پدر، به مجموعه بهداشت و درمان اعتماد می‌کنم و اگر وزارت بهداشت در جایی تشخیص بدهد که مشکلی برای بچه‌ها وجود ندارد به گفته آنها اعتماد می‌کنم.  

سیاست قطره چکانی اعلام تعطیلات برای جلوگیری از سفر است؟

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه آیا شما که متولی مدارس هستید، اعلام تعطیلی را به مجموعه دیگری می سپارید؟ اظهار کرد: مرجع تخصصی اعلام ضرورت تعطیلی، وزارت بهداشت است. ما نمی‌دانیم که این کار ضرر دارد و در چه حدی و کجا باید تدابیری اتخاذ شود. از قلمرو بیماری اطلاع دقیق نداریم اما وزارت بهداشت قلمرو و میزان شیوع را می‌داند. ما بر اساس صلاحدید آنها تصمیم می‌گیریم.

وی درباره سیاست قطره چکانی اعلام تعطیلی مدارس به منظور جلوگیری از به سفر رفتن مردم نیز گفت: خیر، اینطور نبوده و در این روزها شوراهای تامین استانی اختیاراتی داشتند و به صلاحدید خودشان روزهایی را  تعطیل اعلام کرده‌اند. به منظور انسجام بخشیدن به تعطیلات پراکنده در دولت بحث و مقرر شد که وزارت بهداشت تشخیص بدهد چه موقعی و در کجا لازم است تعطیلی را اعلام کند.

کد خبر 486824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • CA ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  28 2
  درست ترین کار الان همین تعطیلی مدارس و آموزش مجازی است.
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  40 1
  شما تعطیل کنید یا نکنید ما بچهامون رو به مدرسه نمیفرستیم
 • فارس نیوز IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  65 1
  چی چی یه جایی افتادیم مردیم کی جواب گو هست یه ذره هم به فکر ما باشید
 • US ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  31 2
  سلام ایا تا بعد از عید تعطیل است یا نه
 • غزل IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  39 0
  باید مدرسه ها تعطیل بشن
 • حسن IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  39 1
  لطفا بچه های مردم را دریابید، با این شرایط بحرانی به مدرسه بروند؟!!!!!!!
 • آموزگار شش IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  20 3
  من که جرات بیرون رفتن از منزل رو ندارم ،
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  19 1
  واقعا متاسفم چرا داریدبا سلامت بچه ها بازی می کنید دوماه تعطیل باشن اتفاقی نمی افتد اگر خیلی دلسوز هستید بعد حبرانی بگذارید
 • خانلی IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  12 0
  لطفامدارس راتعطیل کنیدوبااین کارثابت کنیدسلامتی وجان انسانها برای شمامهم است
 • ناهید RO ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  12 1
  باسلام بهتر است مدارس ودانشگا ها تاپایان تعطیلاتنوروز تعطیل باشد سلامتی فرزندان واجب تر است بهتر است تدریس اینترنتی باشد تادانش اموز کنار تعطیلات به در س برسد افرین به نطر مجلس
 • RO ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  9 0
  ما باتعطیلی مدارس ودانشگاه موافقیم سلامتی واجبتره ماکه تواین وصیعت بچه هابه مدرسه نمی فرستیم همینطوری بچه ها استرس دارن نگرانند تا اینکه بخوانبرن مدرسه
 • وطنداش IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
  7 0
  قطعا سلامت دانش آموزان و معلمان از تدریس و تحصیل مهمتر است خصوصا در این شرایط که لوازم بهداشتی مبارزه با کرونا هم به آسانی در دسترس عموم نیست.بنابراین برای جلوگیری از شیوع بیش از پیش بیماری بهتر است تعطیل کنند.
 • CA ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  6 0
  مدرسه پایگاه اصلی و خطرناکی. برای گسترش سریع ویروس ه نباید باز باشن وگرنه ما با به فاجعه ی انسانی غیر قابل کنترل مواجهه میشیم
 • فیروز اورموی IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  5 1
  مدارس و دانشگاه ها تعطیل بشوند اما آموزش نه . خدا پدر اینترنت و فضای مجازی رو بیامرزد . فایل های تصویری آموزشی رو در تلگرام و واتس اپ بذارین تا کشور از نظر علمی عقب نماند . در واقع روش آموزش را به تبع وضع موجود تغییر بدید عالی میشه
 • آیدا IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  6 1
  ینی واقعا متاسفم برا این مملکت که هنوز نمیتونه یه تصمیم درست درباره تعطیلی مدارس بگیره .مدارس هم باز کنید اون موقع ببینید که چقدر آمار مریضی کرونا بیشتر بشه تا ما نگیریم ول کن نیستین
 • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
  7 11
  لطفا بجای آنکه هزینه گزافی بابت تبلیغات جهت بجه دار شدن و رشد جمعیت انجام دهید، با تمام توان از همین بجه های موجود که پدر و مادرها با زحمت بزرگ کرده اند محافظت کنید . مدارس را تا آخر تعطیلات نوروز تعطیل و در آنطرف سال جبرانی بگذارید .
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
  2 2
  سلامت بچه ها مهم تر شما می توانید مدارس را تا اخر تعطیلات عید تعطیل کنید بعد طبق هر سال که دانش اموزلن تا پایان اردیبهشت مدرسه می رفتند تا اخر خرداد به مدرسه بروند بچه های پایه های بالاتر هم می توانند درتیر امتهانات خود را بدهند در این صورت هم به سلامت بچه ها ضربه ای نمی خورد و هم از درس عقب نمی مانند
 • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
  10 2
  بچه ها در حالت معمولی سر کلاس یا خواب هستن یا در هر حال به درس گوش نمی دهند اموزش مجازی اصلا فکر خوبی نیست در اون صورت وقتی بچه ها توی خونه باشند که اصلا سراغ درس و کتاب نمی روند
 • خادم IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۸
  1 3
  بنده خدا مدرسه هارو تعطیل کن حتی قرنها قبل هم حکومت ها را میخواستند نابود کنند بوسیله بیماری مردمانش اینکاررا میکردند
 • رافاآ IR ۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  1 1
  آموزش مجازی بهترین راهکار است. با تشکر
 • یاس IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  0 1
  لطفا تعطیل کنید جان بچه ها مهم است لطفا
 • من IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  1 2
  تعطیل نکنید نمیتونیم حالا کنکور بخونیم
 • نوید IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  سلام من اهل تبریز هستم اگه چه از ماه فروردین و چه از ماه اردیبهشت مدرسه ها رو باز کنین من به مدرسه نخواهم رفت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار