بیانیه ای که سپاهان منتشر کرده بیشتر از اینکه مختص چرایی بازی نکردن این تیم برابر پرسپولیس باشد، به مواردی اختصاص دارد که کمتر ارتباطی به بازی برگزار نشده دیروز دارد.

سپاهان پرسپوليس

همشهری آنلاین- ماجرای دیدار برگزار نشده سپاهان و پرسپولیس هر لحظه وارد فاز تازه ای میشود. از دیروز افشین پیروانی و محمدحسن انصاری فرد در برنامه های زنده تلوزیونی حضور فعالیدر این ماجرا داشتند.گفت وگوی تلفنی با پیروانی و قلعهنویی هم که به حاشیه کشیده شد.

اما بیانیه ای که سپاهان منتشر کرده بیشتر از اینکه مختص چرایی بازی نکردن این تیم برابر پرسپولیس باشد، به مواردی اختصاص دارد که کمتر ارتباطی به بازی برگزار نشده دیروز دارد.

مواردی که اگر قرار به پاسخگویی و مقابله به مثل  از طرف باشگاه پرسپولیس باشد به نظر باید شاهد اوج گرفتن جنجال میان دو طرف باشیم. باید دید واکنش باشگاه پرسپولیس به بیانیه ای جنجالی سپاهان چه خواهد بود. این بیانیه به شرح ذیل است:

«صحبتهای امروز مدیرعامل محترم باشگاه پرسپولیس در پی گفت وگوی تلویزیونی سرپرست محترم تیم فوتبال پرسپولیس و استفاده از کلمات دور از شان و بی ادبانه اتفاق کم سابقه ای در فوتبال ایران نیست اما حداقل در این سطح، انتظار هواداران فوتبال چیزی جز این است.اینکه حتی اگر جدلی میان دو باشگاه در گرفته،هر یک از طرفین در جهت احقاق حق بکوشند و با استدلال بحث را پیش ببرند. با این وصف،از شب گذشته چه در فضای مجازی و چه در رسانه های رسمی اشخاص مختلف و منتسب به باشگاه پرسپولیس از غیرمودبانه ترین کلمات برای پیش بردن دعوی خود استفاده کرده اند که ضمن تاکید بر برخورد حقوقی و قضایی چند نکته را خطاب به ایشان متذکر می‌شویم:

*جناب انصاری‌فر با سابقه شما در فوتبال و بیرون از فوتبال این حداقل انتظار است که مثل هواداران نابالغ و نوجوان سخن نگویید.البته شما هیجان زده اید و دوست دارید سه امتیاز بی زحمت از اصفهان  به تهران ببرید که البته ما این ذوق و هیجان را درک می کنیم اما حداقل کمی حفظ ظاهر کنید که حتی رسیدن به جام به بی اخلاقی و بی احترامی نمی ارزد اگرچه پیش از این هم روی چیزهای مهمی پاگذاشته‌اید که به عنوان مثال و در آخرین اقدام بازیکن سابقه‌داری را استخدام کرده اید که مروری بر سوابق او کافی بود تا هیچ کس برای استخدام او پا پیش نگذارد.این راه حتی اگر به کسب جام منتهی شود آینده‌ای ندارد.به هرحال راستگویی و دروغگویی چیزهایی هستند که آدمها در طول زمان به آن مشهور می شوند.بد نیست درباره خودتان یک نظر سنجی بگذارید یا اگر سخت است مصاحبه‌های بعد از نیم فصلتان را از آرشیو خارج و مرورش کنید. 
*  آقای افشین پیروانی که در برنامه تلویزیونی درباره ذکر گفتن بازیکنان سپاهان صدایتان را تغییر می دهید و آن را به تمسخر می‌گیرید،ما از شما بیشتر حیرت زده‌ایم که شما پرورش یافته خانواده‌ای هستید که برادر ارشدتان مداح اهل بیت و سینه سوخته امام حسین(ع) است.کاش توضیح بدهید که آیا همین نظر را درباره غلام پیروانی عزیز و سلوک او در سالیان طولانی و پربار حضورش در فوتبال دارید یا نه. ضمنا،از آقا غلام درباره بزرگی و کوچکی و استادی و شاگردی سئوال کنید و بعد اگر ایشان تایید کرد،بازهم اقدام به توهین به کسی کنید که در زمانی لطف زیادی به شما کرده و برگردن شما حق دارد؛با این توضیح که اگر قرار به گفتن و یادآوری باشد چیزهای زیادی هست که زیاد هم لازم نیست به گذشته سفر کنیم و از آن دوران مششع بگوییم که هنوز فاصله زیادی از اقدامات اخیر شما ندارد.کاش حالا که در نقش سرپرست  پرسپولیس از منافع باشگاهتان می گویید درباره اینستاگرام باشگاه و دوران میان دو سرپرستی و اقدامات مدیرعامل قبلی در مورد این پرونده حرف بزنید و از سوادتان در اداره یک صفحه رسمی یک باشگاه پرهوادار و بحثهای مربوط به بخش درآمدزایی و آگهی آن پرده بردارید.
*خطاب به هواداران سپاهان؛
با تاکید بر پیگیری حق باشگاه از مراجع انضباطی فوتبال تاکید می کنیم اگرچه خواست شما عدم حضور در این مسابقه با شرایط ناعادلانه اش بود اما به خواست مسئولان  به این بازی تن دادیم. از شما شرمنده و عذرخواهیم که خواسته به حق تان با پاسخ خشونت آمیزی همراه بود و در عین حال متعجبیم از رفتار باشگاهی که حتی حاضر نشد در شرایط نابرابر مقابل ما حاضر شود و باسرعت ورزشگاه را ترک کرد. وقتی تلاش آقای پیروانی و تاکید و عجله ایشان درخروج بازیکنان پرسپولیس در زمین را می‌بینیم بیشتر به عظمت باشگاه طلایی مان پی می بریم و ترسی که آنها از بازی در نقش جهان داشتند.تکرار می کنیم؛خواست ما خواست شما بود اما پا هم پس نکشیدیم.

*در نهایت از مقامات انضباطی و قضایی فوتبال ایران انتظار داریم به دور از غوغاسالاری برخی افراد تیم رقیب که مشغول نفرت پراکنی و شلوغ بازی و بی احترامی در فوتبال ایرانند رایی عادلانه صادر کند و بیش از گذشته کلیت جامعه هواداری فوتبال ایران را مایوس نکنند. هوادارانی که حاضر بودند تن به ظلم ندهند حتی اگر نتیجه علیه تیمشان باشد. رای هرچه باشد فوتبال ایران و اداره کندگانش پاسخ دقیق یک سئوال را به ما بدهکار خواهند بود، اینکه چرا فشاری که بر تیم سپاهان برای خروج از هتل  و متفرق کردن هوادار مظلوم ما اتفاق افتاد در سمت دیگر و نسبت به مدیریت پرسپولیس که با عجله مشغول ترک ورزشگاه بود وارد نشد؟»

کد خبر 486685

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهرداد CA ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
    0 0
    یعنی خجالت هم خوب چیزیه باشگاه سپاهان با اون عظمتش خجالت نمیکشین این حرفها را میزنن واز نیومدن به داخل زمین حرف نمیزنن .باشگاه پرسپولیس هر خلافی کرده قانون با باشگاه برخورد میکنه به اینها چه مربوط