دبیر فدراسیون گلف گفت: ما به بانوان ایران برای حضور در تورنمنت بین‌المللی پاکستان لباس فرم داده‌ایم تا در مراسم رسمی بپوشند.

گلف

به گزارش همشهری آنلاین  به نقل از  فارس، تیم ملی گلف بانوان با 2 ورزشکار در مسابقات بین‌المللی پاکستان حضور پیدا کرده است. در عکس های مخابره شده از لاهور گلف‌بازان ایران با لباس های شخصی در زمین گلف تمرین می کنند این درحالیست که پروتکل رسمی و عرف در ورزش تاکید می کند که ورزشکاران ملی در تورنمنت های بین المللی با لباس های واحد و فرم و متحدالشکل در تمرین و مسابقات حضور پیدا می کنند و البسه ورزشکاران به طور معمول از پرچم کشورها الهام می گیرد تا به نوعی معرف فرهنگ و ملیت کشور فوق باشد.

همین نکته سبب شده تا برخی ها با اشاره به لباس های شخصی و متفاوت و رنگارنگ گلف بازان از این مساله انتقاد کرده و رویکرد فدراسیون در این حوزه را نقد کنند که چرا تیم ملی گلف بانوان ایران بدون لباس واحد و ملی در تورنمنت لاهور حضور پیدا کرده است.

مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف  درباره این موضوع اظهار داشت: عکس‌هایی که از بانوان منتشر شده مربوط به روز ورود و تمرین است که با لباس راحت‌تری کارها را انجام می‌دهند. ما لباس فرم هم به بانوان داده‌ایم تا در مراسم رسمی و افتتاحیه و اختتامیه آن را بپوشند.

وی ادامه داد: گلف با رشته‌های دیگر متفاوت است و نمی‌توان گفت باید لباس واحد داشته باشند. ورزشکاران این رشته لباس‌های استانداردی را که خودشان دوخته‌اند برتن می‌کنند. یک ورزشکار گلف باید 5-6 کیلومتر پیاده‌روی کند بنابراین باید لباسی داشته باشد که هم مطابق استاندارد داشت و هم بتواند با آن لباس کار کند.

جمشیدی خاطرنشان کرد: مگر تیم فوتبال است که لباس‌شان یک شکل باشد؟ مانند رشته تیراندازی، لباس گلف براساس استانداردها دوخته می‌شود. ما در اردوها لباس متحدالشکل در قالب تی‌شرت و شلوار ورزشی می‌دهیم. از طرفی شما شرایط اقتصادی کشور را ببینید؛ زمانی برای پاکستان یک میلیون و 500 هزار تومان بلیت رفت و برگشت به پاکستان می‌خریدیم الان برای اعزام 12 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم حالا اگر کشور میزبان اسکان و تغذیه را هم قبول نکند، هزینه‌ها بالاتر هم می‌رود.

دبیر فدراسیون گلف در پایان صحبت‌هایش از لغو مسابقات لیگ بانوان و تمرینات وودبال خبر داد.

کد خبر 486177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =