فهرست وحدت اصولگرایان در تهران به سرلیستی محمدباقر قالیباف با اختلاف از سایر فهرست‌های انتخاباتی پیشتاز است.

انتخابات

به گزارش همشهری آنلاین، خبرگزاری فارس نوشت: مشاهدات میدانی در تهران و شهرستان‌ها حاکی از پیروزی نیروهای اصولگرا و کسب اکثریت کرسی‌های مجلس یازدهم  شورای اسلامی است.

بنا بر این گزارش، فهرست وحدت اصولگرایان در تهران با اختلاف از سایر فهرست‌های انتخاباتی پیشتاز است. مشاهدات میدانی و آمارهای اولیه خبرنگاران حاضر در حوزه‌های رای‌گیری بیانگر اقبال ۶۰ تا ۷۰ درصدی رای دهندگان تهرانی به فهرست ایران سربلند به سرلیستی محمدباقر قالیباف دارد. این اقبال در مناطق مرکزی و جنوبی شهر بالاتر است و در شهرستان‌های حاشیه شهر تهران حتی به بیش از ۸۰ درصد می‌رسد.

برخی برآوردها تا ساعت ۱۸ حکایت از مشارکت ۳۹ تا ۴۰ درصدی در کل کشور ( ۲۳ تا ۲۴ میلیون نفر) و بالغ بر ۳۰ درصد در تهران در انتخابات امروز دارد.  احتمال تغییر تا ساعت پایانی اخذ آرا وجود دارد.

با اعلام وزارت کشور انتخابات یازدهمین دوره محلس شورای اسلامی که از ۸ صبح امروز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است ابتدا تا ساعت ۲۰ و سپس برای دومین بار تا ساعت ۲۲ تمدید شد.

بررسی ها و مشاهدات خبرنگاران فارس در حوزه های انتخابیه و صندوق های اخذ رای در سراسر کشور نشان می دهد نامزدهای اصولگرا پیروز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند.

بر این اساس اکثریت کرسی های مجلس در اختیار اصولگرایان و پس از آن به ترتیب اصلاح طلبان و مستقلین در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. خبرگزاری فارس نمودار زیر را به عنوان نتایج انتخابات بر اساس مشاهدات خبرنگارانش منتشر کرده است:

کد خبر 485710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رامین IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  0 0
  چقدر عالی بود.
 • علی IR ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  3 0
  شما چرا بازی اين خبرهاي فارس رو ميخورين؟
 • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  1 1
  آقا شما مشروع ما نامشروع
 • سرباز کوچک حاج قاسم IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  2 3
  ان شاءالله مجلس ولایی و انقلابی تشکیل گردد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار