با بهره برداری از ایستگاه مترو کیانشهر در روزها اخیر، شهروندان ساکن این محدوده به حمل و نقل عمومی آسان و ارزان دسترسی پیدا کرده و خوشحالند.

ایستگاه مترو کیانشهر منطقه 15

همشهری آنلاین- سارا جعفرزاده: محله کیانشهر در مجاورت چند شبکه بزرگراهی از جمله آزادگان، بعثت و امام علی (ع) قرار دارد، اما در زمینه حمل و نقل عمومی شرایط مناسبی تا به امروز نداشته و حالا با راه اندازی ایستگاه مترو در این محله، شرایط تا حدودی تغییر کرده است. این ایستگاه در روزهای اخیر به بهره برداری رسمی رسیده و مسافرگیری این ایستگاه باعث خوشحالی ساکنان این محله شده است. آ

  • کیانشهر، دومین ایستگاه منطقه ۱۵

اکنون غرب منطقه ۱۵ وضع نسبتا خوبی در خصوص استقرار ایستگاه‌های مترو دارد. «مسعود لواف زاده» معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار منطقه ۱۵ در این‌باره می‌گوید: «خط ۶ مترو تهران یک خط درون شهری است که از ایستگاه دولت آباد آغاز و پس از عبور از ایستگاه‌های کیانشهر، بعثت و میدان شهدا به میدان امام حسین (ع) می‌رسد. با توجه به وجود شهرک‌های مسکونی متعدد در محله کیانشهر  مسافران زیادی از خدمات مترو بهره مند می شوند. در حال حاضر هم منطقه ۱۵، ۲ ایستگاه مترو بعثت و کیانشهر را دارد که ایستگاه کیانشهر به عنوان دومین ایستگاه مترو منطقه ۱۵شناخته می‌شود و در تقاطع خیابان‌های صالحی و عزیزخانی قرار دارد.»

  • راه اندازی آسانسورها تا ۳ ماه آینده

ایستگاه مترو کیانشهر با زیر بنای بیش از ۱۰ هزار متر مربع و طول سکوی ۱۴۰ متر مربع ۶ دستگاه پله برقی دارد که در حال حاضر مسافران این خط می‌توانند از آن استفاده کنند.
«ناهید شهبازی» یکی از اهالی محله کیانشهر که اولین سفر درون شهری خود را از ایستگاه مترو کیانشهر آغاز کرده در این باره می گوید:‌ «تمام امکانات برای سفر بدون دردسر مسافران مهیا بود اما یکی از نکات مهمی که باید مسئولان در نظر داشته باشند، راه اندازی آسانسورهای ایستگاه مترو کیانشهر است که با پیگیری متوجه شدم آسانسورهای این ایستگاه همچنان در حال نصب است و تا ۳ ماه دیگر برای تردد افراد کم توان راه اندازی می‌شود.» این شهروند ساکن محله کیانشهر از  راه اندازی این ایستگاه خشنود است و می گوید: افتتاح این ایستگاه اهالی را از سردرگمی و بلاتکلیفی نجات داده است.»  

کد خبر 485275

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی