طرح تصفیه پساب فاضلاب صنعتی یک شرکت مهندسی مستقر در شهرستان ساوجبلاغ با هدف صرفه‌جویی در مصرف آب راه‌اندازی شد.

تصفیه‌خانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ در مراسم بهره‌برداری از این طرح گفت: افتتاح این تصفیه‌خانه نقش موثری در بازچرخانی آب و کاهش آلودگی محیط‌زیست دارد.

ابوالقاسم پالیزگیر ادامه داد: با راه‌اندازی این تصفیه‌خانه سالانه ۵۰۰ میلیون تومان در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

مدیرکل اداره حفاظت محیط‌زیست استان البرز نیز گفت: به دلیل کمبود منابع آبی ما ملزم هستیم که از طریق فاضلاب‌ها به حل این معضل کمک کنیم.

حکیمی افزود: البرز استانی صنعتی است که خیلی از صنایع آن به آب نیاز دارد و با توجه به این‌که در زمان حاضر ما با کمبود منابع آبی مواجه هستیم با احداث این تصفیه‌خانه فاضلاب می‌توان در بحث صنعت نیز در مصرف آب صرفه جویی کرد.

مدیر عامل این شرکت مهندسی در ادامه گفت: این تصفیه‌خانه توسط مهندسان و جوانان مجموعه مپنا بویلر طراحی و بومی‌سازی شده، عملیات اجرایی این طرح از یک سال پیش آغاز شد.

عبدالمجید رجبی بیان کرد: این تصفیه‌خانه با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و ظرفیت ۲ و نیم متر مکعب در ساعت افتتاح شده که ظرف مدت پنج سال بازگشت سرمایه خواهد داشت.

وی افزود: فرآیند تصفیه فاضلاب این شرکت در گذشته به روش لجن فعال و فیلترشنی بوده، اما در زمان حاضر با استفاده از فناوری اولترافیلتراسیون، اسمز معکوس و الکترودیونیزاسیون انجام می‌شود.

رجبی گفت: آب تصفیه‌شده در این تصفیه‌خانه به مصرف فضای سبز و کارخانه می‌رسد.

کد خبر 485056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار