دختر رئیس جمهوری آمریکا در حالی از بهبود جایگاه زنان در دو کشور عربستان و امارات تمجید کرد که رژیم سعودی در دنیا به نقض گسترده حقوق بانوان شناخته می‌شود.

سخنراني ايوانكا ترامپ در دبي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از جاپن تودی، ایوانکا ترامپ سخنران اصلی گردهمایی جهانی زنان ۲۰۲۰ در دبی بود. دختر دانلد ترامپ و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه در جمع زنان کارآفرین و رهبران منطقه از چند کشور حاشیه خلیج فارس به ویژه نزدیک‌ترین متحدان ایالات متحده آمریکا به عنوان کشورهایی نام برد که «اصلاحات اساسی» در حوزه پیشرفت زنان ایجاد کرده‌اند.

او با اشاره به دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی گفت: «ما می‌دانیم وقتی زنان برای پیش رفتن آزاد باشند، خانواده‌ها رشد می‌کنند، جوامع شکوفا می‌شوند و ملت‌ها قدرت بیشتر می‌یابند.» سخنان ایوانکا با تشویق‌های گسترده حاضران در گردهمایی جهانی زنان دبی ۲۰۲۰ مواجه شد، به ویژه وقتی از قدرت گرفتن و پیشرفت کردن زنان در عربستان گفت و البته به زنان زندانی و سرکوب گسترده و دادگاهی شدن فعالان زن از سوی نیروهای امنیتی سعودی اشاره نکرد.

ترامپ که ۳۸ ساله و مادر سه فرزند است، از فرصت حضور در منطقه خلیج فارس نهایت بهره را برد و از پیشرفت زنان آمریکایی هم آمار ارائه کرد؛ ارقامی که معمولا از سوی رسانه‌های آمریکایی با اما و اگر جدی مواجه می‌شود. او گفت: «امروز زنان آمریکایی در تمام جنبه‌های جامعه پیشرو هستند. سال گذشته تعداد زنان شاغل در آمریکا از مردان پیشی گرفت و ۷۰ درصد فرصت‌های شغلی تازه به زنان رسید.»

با وجود تلاش‌های ایوانکا ترامپ و پدرش، موانع قانونی فراوان بر سر حمایت از دختران آمریکایی پس از جدا شدن از خانواده وجود دارد. در حال حاضر، فقط در چند ایالت آمریکا این قانون اجرا می‌شود و دختران پس از ۱۸ سالگی برای مستقل شدن به مشکل‌ها و بحران‌های اساسی برخورد می‌کنند؛ این نکته‌هایی بود که ایوانکا ترجیح داد در سخنانش در جمع زنان عرب و آسیایی به آنها نپردازد.

از جمله چهره‌هایی که در سخنرانی دختر و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا در دبی حضور داشتند می‌توان به شیخ محمد بن رشید آل مکتوم حاکم امیرنشین دبی، حمدان بن محمد آل مکتوم ولی‌عهد دبی، دیوید مالپاس رئیس بانک جهانی و کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول اشاره کرد.

ایوانکا ترامپ روز شنبه از مسجد جامع ابوظبی و شعبه موزه لوور در این امیرنشین امارات متحده بازدید و در یک جلسه خصوصی با شاهزاده محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی دیدار کرد.

کد خبر 484737

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha