مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از بهره مندی یک هزار و ۸۰۰ نیروی کار در این استان از طرح یارانه دستمزد خبر داد.

دستمزد 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی آشتاب در سیزدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر لرستان گفت: موضوع کارآفرینی و تجلیل از کارآفرینان از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت کار است چراکه باید الگوهای موفق را به جامعه معرفی کنیم که این امر ترویج کار و کارآفرینی را به دنبال دارد.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه مسئولان نظام مفهوم کارآفرینی است. به همین دلیل هرساله با برگزاری جشنواره‌های مختلف افراد موفق در زمینه ابداعات، افزایش بهره وری، خلاقیت را شناسایی و معرفی می‌کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه برگزاری این جشنواره‌ها با هدف ایجاد نشاط و رقابت در بین فعالان کارآفرینی برگزار می‌شود، اضافه کرد: اعتقاد ما بر این است که اگر به دنبال کاهش فقر و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی هستیم باید توجه به موضوع کارآفرینی شود.

آشتاب اظهار کرد: گره کور شرایط امروز استان با توجه به حوزه کارآفرینی باز می‌شود.

وی ادامه داد: توجه به جوانان و بانوان کارآفرین از موارد مورد توجه ماست. نوآوری، بهره‌مندی از دانش و فناوری، برندسازی، رشد گردش مالی و رشد ارزش افزوده ریالی و دلاری بنگاه‌های اقتصادی از شاخص‌های انتخاب کارآفرین برتر هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: ۴۵ کارآفرین لرستانی به مرحله ارزیابی سیزدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان استان راه یافتند که از این تعداد ۷ نفر زن و ۳۸ نفر مرد بودند. ۲۵ کارآفرین در حوزه صنعت، ۴ کارآفرین در حوزه کشاورزی، ۱۶ کارآفرین در حوزه خدمات فعال هستند.

آشتاب بیان کرد: در نهایت با ارزیابی داوران، ۴ نفر به عنوان کارآفرین برتر و ۵ نفر هم به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شدند.

این مسئول با تاکید بر اینکه طرح اشتغال روستایی و حمایتی و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان به جد دنبال می‌شود، افزود: امسال یک هزار و ۱۰۵ نفر در لرستان توانستند از طرح کارورزی استفاده کنند.

وی از اجرای طرح یارانه دستمزد در این استان خبر داد و گفت: ۹۵۰ نفر در قالب این طرح تعهد ما بود اما تاکنون ۱۸۰۰ نفر از نیروی کار شغل اولی ما تأمین شغل شده‌اند که یک سوم حقوق آنها را وزارت کار پرداخت می‌کند.

آشتاب با اشاره به اینکه تاکنون بیش از۲۱۳ میلیارد اعتبار به بیش از هزار و ۲۱۷ طرح تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است، بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات برای ۵ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

کد خبر 484577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =