مجموعه‌ای از آثار هنری برخی از برجسته‌ترین هنرمندان خیابانی برای کمک به خسارات ناشی از آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های استرالیا به مزایده گذاشته می‌شوند. سود حاصل از این حراج هنری خیابانی قرار است برای خسارات ناشی از آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های استرالیا صرف شود.

هنرخیایانی استرالیا

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از آرت‌نیوزپیپر نوشت: این حراجی که قرار است سود حاصل از آن برای خسارات ناشی از آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های استرالیا صرف شود،‌ توسط «ساندارا پاول» و «اندرو کینگ» که از مجموعه‌داران مهم آثار هنر خیابانی محسوب می‌شوند، برگزار خواهد شد.

از جمله آثاری که در این حراجی به مزایده گذاشته می‌شوند به برخی از آثار «بنکسی» و «شپرد فیری»، «اسوون» و «رون انگلستان» می‌توان اشاره کرد.

از آنجا که ارزش برخی این آثار بین ۴۰۰ الی ۱۵۰ هزار دلار برآورد شده است، «پاول» و «کینگ» امیدوارند تا آخر این هفته بتوانند در مجموع ۵۰۰ هزار دلار جمع کنند.

«‌پاول»‌ و «کینگ» از سال ۲۰۱۰ مجذوب هنر خیابانی و کمی بعد موفق شدند مجموعه‌ای از آثار ۹۰ هنرمند خیابانی مطرح استرالیا را جمع‌آوری کنند و به فروش برساند.

این مجموعه‌داران که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ آثار هنر خیابانی استرالیا را در اختیار دارند (در مجموع بیش از ۲ هزار)، یکی از آثار «بنکسی» را عامدانه و با هدف در این مزایده ارائه داده‌اند که به نظر آن‌ها تمثیل خوبی از نحوه واکنش کنونی سیاستمداران به بحران تغییرات اقلیمی است.

کد خبر 484397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار