معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، گفت: رئیس و سه نفر از اعضای بنیاد صلح گاندی در سفری دو و نیم روزه به این استان از آثاری تاریخی و فرهنگی شیراز و کازرون دیدن کردند.

بنیاد صلج گاندی

به گزارش همشهری‌آنلاین، موید محسن‌نژاد پنج‌شنبه ۲۴ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هیات خارجی هندی روز گذشته وارد شیراز شدند و از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این کلانشهر دیدن کردند و امروز نیز با سفر به شهرستان کازرون( ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز)  از نزدیک با توانمندی‌های این خطه در حوزه گردشگری و میهمان‌نوازی مردمان این دیار آشنا شدند.

وی اضافه کرد: این هیات خارجی محیط گردشگری استان فارس را که فضایی امن بر آن حاکم است از نزدیک لمس کردند و همچنین با نمونه‌های متنوع هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس آشنا شدند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اظهار داشت: این گروه از مراکز تولید و عرضه صنایع دستی شهرهای شیراز و کازرون نیز دیدن کردند.

وی با بیان این‌که این گروه هر ساله هم‌زمان با تولد مهاتما گاندی، رهبر فقید استقلال هند به نقاط مختلف جهان سفر می‌کند، گفت: هدف از این سفرها، گسترش و رساندن پیام صلح و دوستی به ملت های جهان است.

محسن‌نژاد بیان کرد: این گروه سفری ۱۲ روزه به ایران داشت که سهم استان فارس از این سفر حداقل دو روز و نیم بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس ادامه داد: این هیات جمعه به سمت بوشهر حرکت می‌کند.

وی گفت: اعضای این گروه معمولا در سفرهای خود به نقاط مختلف جهان به‌صورت پیاده تردد می‌کنند. هدف این گروه بیشتر نزدیکی با مردم سراسر جهان و هم‌نشینی با آنها است.

او در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کشور ما به دنبال معرفی ایران و ایجاد کمپین‌هایی برای نشان دادن زندگی طبیعی مردم و دایر بودن بازارها و جریان داشتن روال طبیعی زندگی در ایران و استان فارس است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس  اضافه کرد: در حال حاضر تبلیغات منفی بسیاری علیه کشور ما در دنیا انجام می شود که به مردم جهان اینگونه القا شود که امنیت گردشگری کشور ما دچار خدشه شده است در صورتی که اینگونه نیست و سفر هیات های خارجی مانند بنیاد صلح گاندی و مشاهده آرامش در جامعه ما و محیط های تاریخی و فرهنگی و آشنایی آنها با فرهنگ نقاط مختلف جامعه باعث می شود هجمه های منفی علیه کشور ما کمرنگ شود.

وی عنوان کرد: هرچه گروه های مختلف خارجی به ایران و استان فارس سفر کنند و از نزدیک شاهد آرامش و امنیت واقعی حاکم در جامعه باشند با تبلیغات منفی علیه کشور ما مقابله خواهد شد.

محسن‌نژاد اظهار داشت: این هیات خارجی در قالب بنیاد صلح گاندی برای اولین بار است که به ایران و استان فارس سفر کرده است.

وی گفت: این گروه خارجی به‌صورت روزانه گزارش سفر خود را منتشر می‌کند که تاکنون نیز اخبار خوبی از سفر به استان فارس در سایت بنیاد صلح گاندی منعکس شده است.

محسن‌نژاد با اشاره به این مطلب که در راس این هیات راجاگوپال پی وی، رییس بنیاد صلح گاندی قرار دارد، گفت: اعضای این گروه در سفر دوازده روزه خود به کشور ایران به جز استان فارس از بوشهر، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، تهران و آذربایجان شرقی نیز بازدید می کنند.

کد خبر 484132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =