وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشور نداشته‌ایم، گفت: مردم مطمئن باشند هر موردی از بیماری کرونا در کشور مثبت اعلام شود، بلافاصله اعلام و اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

سعید نمکی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سعید نمکی امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت با بیان اینکه کرونا واکسن ندارد، گفت: ما در حال تولید و انبار کردن ماسک هستیم. البته ماسک را فعلا به عنوان روش پیشگیری توصیه نمی‌کنیم. مگر مواردی که خودمان اعلام کنیم.

نمکی افزود: تا این لحظه چون مورد مثبتی از کرونا نداشته‌ایم، استفاده از ماسک برای همه را فعلا توصیه نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه کرونا قطعا یک تهدید جدی است و صدای پای آن را از پشت مرزها می‌شنویم، اظهار کرد: اما واقعیت این است که تا امروز مورد مثبتی از ‌ وجود این ویروس در کشورمان نداشته‌ایم.

نمکی بدون اشاره به دلیل فوت زن ۶۳ ساله‌ای که خبر فوت او بر اثر ابتلا به کرونا امروز منتشر و سپس ازسوی وزارت بهداشت تکذیب شد، گفت: خانمی ‌در زنجان چند وقت تحت نظر بود و ۳ بار تست شد که ‌آخرین تستش هم ‌منفی بود. بنابراین درمجموع تا الان مورد مثبتی از این بیماری در کشور نداشته‌ایم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دانشجویانی که از چین آورده‌ایم در قرنطینه هستند و  تا امروز همه تست‌های انجام شده، خوشبختانه منفی بوده است و حال آنها خوب است، تصریح کرد: نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه بازدید داشته و نوع مراقبت‌ها و تست‌های ما را مورد تایید قرار داده است.

نمکی افزود: تا الان یک هفته از مدت قرنطینه دانشجویان بازگشته از چین به کشور گذشته و در روز چهاردهم قرنطینه با خانواده‌های این افراد نشستی را برگزار خواهیم کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در ۳۶ مبادی ورودی زمینی، دریایی و هوایی کشور کلیه مراقبت‌های لازم را انجام می دهیم. تمام پروازهای مسافرتی از چین متوقف شده است. با وزرات خارجه هماهنگی کرده‌ایم تا اگر موردی از اتباع ایران خواست از چین وارد شد، لیست به ما بدهند تا بررسی کنیم و کارهای مربوط به قرنطینه را انجام دهیم.

کد خبر 483976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار