رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه با اشاره به تخلیه زباله‌های شهری ایذه در محلی در محدوده شهری، از پیگیری قضایی علیه شهرداری در این زمینه خبر داد.

زباله‌

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، احمد امیری گفت: محل دفن زباله‌های شهری ایذه مشکلات زیادی دارد. پیش از این زباله‌های شهری و روستایی ایذه در محل دفن زباله در روستای راسوند انجام می‌شد اما اهالی روستا از تخلیه زباله در این مکان جلوگیری کردند.

 وی افزود: شورای تامین وقت ایذه در اردیبهشت ماه سال جاری در جلسه‌ای که ظاهرا مسئولان وقت محیط زیست در آن حضور نداشتند، بنا به تبعات اجتماعی که در روستای راسوند ایجاد شده بود، به اشتباه تصمیم گرفت که تخلیه زباله شهری ایذه حداقل برای مدت یک ماه در محلی به نام "کوره‌ها " انجام شود اما اکنون پس از ۹ ماه همچنان زباله‌های شهری در این مکان تخلیه می‌شود و این مساله در حال تبدیل به یک کار روزمره شده است در حالی که این تصمیم، غیرتخصصی و غیرکارشناسی بود.

امیری ادامه داد: هرچند محل دفن زباله در راسوند معضلات و مشکلات زیادی داشت اما حداقل در کل شهرستان، یک محل آلوده می‌شد. در حال حاضر زباله‌های شهری ایذه در محلی به نام " کوره‌ها " و زباله‌های روستاها نیز در مکان‌های دیگر تخلیه می‌شود و شاهد پراکندگی دفن زباله در شهرستان هستیم که این مساله دردسرها و چالش‌های مدیریت پسماند را چند برابر کرده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایذه افزود: تخلیه زباله‌های شهری ایذه در محدوده شهری و در مجاورت قنات‌های قدیمی که خشک شده‌اند، انجام می‌شود و شهرداری مجوزی برای تخلیه زباله‌ها در این مکان ندارد.

امیری بیان کرد: در تلاش هستیم از تخلیه زباله‌های شهری ایذه در این مکان جلوگیری کنیم و در این زمینه پیگیری قضایی در حال انجام است.

کد خبر 483878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار