معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که بار اول و با تصمیم نظام با آمریکا مذاکره کردیم اما حالا زمان ایستادگی، مقاومت و صبر بوده و وقت مذاکره نیست.

نوبخت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت امروز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار داشت: دشمن باید بداند فشارها را با تدبیر مدیریت کرده و نمی‌گذاریم کشور با فرمان آن ها پیش رود.

وی همچنین تاکید کرد: هیچ ایرانی وطن پرست و فهیمی نمی گذارد افراد و اشخاصی مانند ترامپ بر آنان حکومت کنند.

معاون رییس جمهوری افزود: دومین سالی است که یک تحریم کم سابقه در تاریخ معاصر را پشت سر می گذاریم؛ تحریم‌های گذشته همواره به صورت نفت در برابر غذا بود اما در شرایط کنونی این روند هم متوقف شده است.

نوبخت ادامه داد: درآمدهای حاصل از فروش منابع نفتی کشور به دلیل محدودیت در صادرات کاهش یافته اما از ابتدای امسال تا پایان دی ماه درآمدهای عمومی کشور ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: با این وجود امسال حقوق کارمندان دولت ۳۴ درصد افزایش یافته و در زمینه صندوق بازنشستگی نیز ۳۲ درصد بیشتر هزینه شد.

نوبخت افزود: بسته حمایتی معیشتی، یارانه ها و حقوق در هر ماه منظم پرداخت می‌شود و در این ماه علاوه بر حقوق کارمندان، عیدی و پاداش نیز پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: با وجود تحریم‌ها تلاش می‌کنیم تعهدات دولت در سفرهای استانی را عمل کرده و این رویکرد را در مورد استان گلستان هم حفظ می‌کنیم. 

معاون رییس جمهوری افزود: ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه افراد کم درآمد و تکمیل سالن ۶ هزار نفری گرگان با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال بخشی از تلاش دولت برای تحقق وعده ها به استان گلستان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: یکی از طرح های مورد انتظار مردم گلستان، احداث راه آهن اینچه برون - گرمسار است که اجرای این طرح به علت برخی محدودیت‌ها با تاخیر مواجه شد. 

نوبخت به زمان بهره برداری آزاد راه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قطعه اول این آزادراه بعد از ۲۵ سال تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی گفت: این شهید در دوران حیات پربرکتش نه تنها به پاسداری از مرزهای کشور اقدام کرد بلکه در زمینه دور زدن تحریم ها نیز موثر بود.

کد خبر 483669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  4 0
  همسان سازی بازنشستگان کشوری چی شد چراباید تبعیض و استثنا بین بازنشستگان کشوری وغیره باشد
 • هم وطن IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  1 0
  این ۳۴درصدی که میگی به کدام کارمند اضافه شده
 • قاسم شیرزاد ینگی اباد IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  3 0
  جناب نوبخت من نمیدانم از روی چه حساب کتابی حرف میزنی ما به موقع حقوق وپاداش میدیم مگر قراره حقوقها را ندی درایران تمام قانون ومجلس برای افزایش حقوق تصمیم میگیرد ولی من شاخ در اوردم شما فقط یک سخن گو بودی حالا همه به کنار ولی جنابعالی هر روز منت ودادو بیدا میکنی که حقوق میدیم تمام‌حقوق بگیران میدانند که جنابعالی باعث درصد کم کردن حقوقها وخودسر والبته از جای دیگر اب خورده ولی مجلس باید به درد مردم برسد دیگر امیدی به دولت وشما نیست من سی سال خدمت وجبهه وایثار گری و امتیازهایی که در حکم داریم گروه ۱۱ با حقوق ۲۶۰۰م خنده داره ایا شماها میتونی با این حقوق زندگی کنید خدا را بالا سر ببینید وسر کش نباشید
 • GB ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  2 0
  تفسیر آقای نوبخت از خبر خوش منحصر به فرد است.
 • باقر IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
  4 0
  آقای نوبخت ...این ۳۴ درصد رو الان از کجا آوردی؟؟؟حتما به حقوق خودت اضافه کردی چون حقوق کارمندا به زور ۱۷ درصد افزایش پیدا کرد...
  • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
   1 0
   خبر خوشتان فقط برای حداکثربگیران می‌باشد وهمیشه استثنا بین بازنشستگان کشوری ومثلا بازنشستگان نفت یک، دنیا فاصله حقوقی دارند چرا؟!
 • ابابیل IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
  4 0
  این ۳۲درصد کجابوده ،ماکه جز ۱۸ درصد عمومی چیزی ندیدیم ،،وامسال هم کاش روی پانزده درصد بایسته،،وکمش نکنی ماکه برامون سیاه شده دیگه بحالمون فرق نداره ،،

دیدگاه خوانندگان

وبگردی