رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از تمدید فرصت تقسیط جرایم و ترخیص خودروهایی خبر داد که به دلیل تخلف با مبالغ بالای یک میلیون تومان در پارکینگ توقیف‌ است. 

سیدکمال هادیانفر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بیان کرد: مالکان وسایل نقلیه‌ای که به علت تخلف با مبالغ بالای یک میلیون تومان در پارکینگ توقیف است، می‌توانند تا پایان سال از فرصت تقسیط جرایم استفاده کنند. 

قبلا مهلت طرح تقسیط تا پایان دی بود که به علت درخواست هموطنان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این مهلت تا پایان اسفند ۹۸ تمدید شد و هموطنان می‌توانند از این تسهیلات که فرصت یک‌ساله را برای پرداخت جرایم فراهم می‌کند استفاده کنند. 

هادیانفر درباره این‌که این تسهیلات شامل چه کسانی می‌شود، گفت: این تسهیلات با هدف ترخیص خودروهای توقیفی متعلق به اقشار ضعیف که برای امرار معاش از آن استفاده می‌کنند در نظر گرفته شد، بنابراین اساساً این امکان برای جرایم بالای یک میلیون تومان اجرا شد. تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار وسیله نقلیه ترخیص شده‌اند و براساس فرم تعهد یک سال فرصت پرداخت دارند. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به دلایل مختلف توقیف خودروها توضیح داد: حدود ۶۰۰ هزار وسیله نقلیه به دلایل مختلف از جمله قضایی در سراسر کشور توقیف هستند که از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار وسیله نقلیه به علت جرایم بالا توقیف‌اند. با توجه به این‌که فقط این بخش از توقیف‌ها در حوزه اختیارات راهور است فقط در این بخش امکان رفع توقیف وجود دارد و کسانی که به دلیل شاکی خصوصی، دستورات قضایی یا هزینه بالای پارکینگ قادر به رفع توقیف نیستند در حوزه اختیارات راهور نیست. 

وی همچنین با اشاره به هشدار هواشناسی در خصوص کاهش شدید دما در روزهای آتی تصریح کرد: در محورهای شمالی و غربی کشور که بارندگی دارند با همکاری راهداری و سازمان‌های مربوطه تاکنون مشکلی نداشته‌ایم، اما در روزهای آینده محورهایی که دچار کولاک و لغزندگی هستند شب‌ها مسدود است و اجازه تردد در آن‌ها وجود ندارد. 

رئیس پلیس راهور در خصوص وضعیت تصادفات در زمستان نیز گفت: نگرانی عمده ما ناوگان حمل‌ونقل عمومی است. در طرح کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت که برای ناوگان عمومی اعمال کردیم توقع داریم دیگر در این بخش حادثه‌ای رخ ندهد.

 هادیانفر در این باره افزود: در این ایام هموطنان از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و به هشدارها توجه کنند. از هموطنان می‌خواهیم تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ همراه داشته باشند و با سوخت کافی حرکت کنند تا مشکلی پیش نیاید. بستن کمربند ایمنی نیز مورد تأکید ماست و باید همه سرنشینان خودروهای شخصی، عمومی و... این نکته را رعایت کنند.

کد خبر 483222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان