سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش ۲۰۱۲ زن در خانه‌های امن، در خصوص اینکه این زنان به خانه‌هایشان بازگردانده می‌شوند یا نه، توضیح داد.

خشونت عليه زنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، محمود علیگو سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره خشونت خانگی و زنانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند، گفت: نوع خشونت و سطح خشونت تعاریف متفاوتی دارد. در اورژانس اجتماعی، زنانی را داریم که با حکم قاضی به دلیل خشونت خانگی که علیه‌شان روا داشته‌ شده، از منزل خارج و به خانه‌های امن منتقل شده‌اند.

وی ادامه داد: خشونت علیه این زنان بیشتر در زمینه ضرب و شتم بوده است. در ۶ ماه نخست سال جاری ۵۹۱ نفر را در مراکز شبانه‌روزی دولتی در قالب خانه‌های امن پذیرش کرده‌ایم. همچنین در این مدت ۱۴۲۱ نفر از زنان در معرض خشونت خانگی در مراکز غیردولتی پذیرش شده‌اند.

علیگو بیان کرد: زنان خشونت‌دیده حداکثر به مدت ۶ ماه در این خانه‌ها نگهداری‌ می‌شوند. مددکاران و مشاوران در این مراکز تلاش می‌کنند این زنان با همسران‌شان سازش کنند و به زندگی خانوادگی‌شان بازگردند، اما چنانچه جان این زنان در خانه در معرض خطر باشد، قطعا اولویت ما حفظ جان این افراد خواهد بود.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۲۰ مرکز غیردولتی در قالب خانه‌های امن داریم و تلاش می‌کنیم این مراکز را گسترش دهیم. همچنین ۸ مرکز دولتی داریم که در تلاش هستیم آنها را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

کد خبر 483091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار