شرکت یزرگ الکترونیکی فاکس‌کان، سازنده آیفون‌های شرکت اپل در چین در یک اقدام غیر معمول بخشی از خط تولیدش را به ساختن ماسک‌های جراحی اختصاص داده است.

mask

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بی‌بی‌سی این شرکت همچنین اجازه یافته است خط‌های تولید عادی‌اش برای ساختن لوازم الکترونیکی را که به خاطر شیوع کورونایروس تعطیل شده بود.

شیوع کوروناویروس باعث اوج‌گیری تقاضا برای ماسک‌های محافظ در سراسر جهان و کمبود آن شده است.

فاکس‌کان قصد دارد تا پایان ماه جاری میلادی دو میلیون ماسک در روز تولید کند.

فاکس در پیامی در شبکه رسانه‌ اجتماعی وی‌چت (WeChat) اعلام کرد:‌ «در این چنگ بر ضد  این همه‌گیری هر ثانیه به حساب می‌آید.»

«هر چه زودتر اقدامات احتیاطی را انجام دهیم، زودتر می‌توانیم از ویروس پیشگیری کنیم، زودتر می‌توانیم جان‌ مردن را نجات دهیم و زودتر بر این شیوع غلبه کنیم.»

  • تولید ماسک در کارخانه وسائل الکترونیکی

فاکس‌کان که بزرگترین سازنده لوازم الکترونیکی در جهان است، قطعات الکترونیکی و فراورده‌های مصرفی الکترونیکی  از جمله آی‌پد اپل، کیندل آمازون و پلی‌استیشن سونی را می‌سازد.

این شرکت می‌گوید از هم اکنون تولید آزمایشی ماسک‌های جراحی را در کارخانه اصلی‌اش در شهر شنزن در جنوب چین را آغاز کرده است.

به گفته فاکس‌کان، ماسک‌های تولیدی در وحله اول برای محافظت کارکنان خود شرکت در برابر عفونت به کار خواهند رفت و هنگامی که تولید ماسک‌ها به ظرفیت کامل خود رسید برای محافظت از سایر مردم عرضه خواهند شد.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که نسل جدیدی از تجهیزات اندازه‌گیری دمای فروسرخ یا مادون قرمز را در کارخانه‌هایش به کار خواهد گرفت تا هر مورد عفونت بالقوه کوروناویروس در کارکنانش را شناسایی کند.

  • تعطیلی کارخانه‌ها و کمبود آیفون

فاکس‌کان مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر با تعطیل کردن اغلب عملیاتش در طول تعطیلات سال نوی قمری چین به شیوع کوروناویروس واکنش نشان داد. این شرکت در سال‌های گذشته کارخانه‌هایش را در ایام تعطیلات هم فعال نگه‌ می‌داشت. اکنون فاکس‌کان به دنبال کسب مجوز از مقامات برای شروع دوباره کار در کارخانه‌های تعطیل‌شده‌اش است.

این اعلام در هنگامی صورت می‌گیرد تعطیلی‌ کارخانه‌ها و محدودیت‌های مسافرتی در سراسر چین این نگرانی را ایجاد کرده است که زنجیره عرضه کالاهای الکترونیکی در سراسر جهان دچار اختلال شود.

برخی از تحلیل‌گران تخمین زده‌اند که ممکن است تولید جهانی تلفن‌های هوشمند امسال ۱۰ درصد افت کند و باعث کمبود آیفون به خصوص آیفون جدید ۱۱ شود.

کد خبر 482963

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha