سازمان هواشناسی درباره بارش برف در بعضی مناطق کشور هشدار داد.

برف

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی اعلام کرد: باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از ۱۸ بهمن، بارش برف، مه آلودگی، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما و یخبندان در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز ۱۸ بهمن این شرایط را در جنوب آذربایجان‌غربی خواهیم داشت و بارش برف در این منطقه حداکثر تا ۴۰ سانتی‌متر است.

بارش برف، وزش باد شدید، کولاک برف و کاهش محسوس دما را طی روز شنبه  ۱۹ بهمن در جنوب آذربایجان‌غربی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه داریم و بارش برف در این مناطق حداکثر بین ۳۵ تا ۷۰ سانتی‌متر خواهد بود.

در غرب چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان، ارتفاعات جنوب شرق لرستان، اردبیل، جنوب آذربایجان‌شرقی، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین نیر بارش بین ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متری برف پیش‌بینی می‌شود.

در روز یکشنبه ۲۰ بهمن در استان‌های گیلان و نیمه غربی مازندران بارش برف حداکثر بین ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات شرقی مازندران، ارتفاعات گلستان و شمال غرب چهارمحال بارشی حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر خواهیم داشت.

روز یکشنبه ۲۰ بهمن در شمال اردبیل، غرب کردستان، شمال غربی کرمانشاه، بخش‌هایی از لرستان، شمال خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های البرز، سمنان، قزوین و تهران بارش برف داریم که ارتفاع آن حداکثر بین ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر خواهد بود.

در روز دوشنبه ۲۱ بهمن در استان‌های گیلان و مازندران به‌ویژه در ارتفاعات بارش برف حداکثر بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر خواهد بود و در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش حداکثر بین ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر است.

از ۱۸ بهمن یخبندان، لغزندگی، اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با مه آلودگی، کاهش دید،‌کولاک برف و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این گزارش، سازمان هواشناسی در پایان توصیه کرده است که در تردد شهری و جاده‌ای احتیاط و  خودروها به تجهیزات زمستانی‌مجهز شوند. مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی و سایر اقدامات پیشگیرانه نیز از توصیه‌های دیگر سازمان هواشناسی است.

کد خبر 482886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار