پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
۰ نفر

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از پاره کردن متن سخنرانی سالانه ترامپ دفاع کرد و دلیل آن را ادعاهای دروغ‌ رئیس جمهور خواند.

پلوسي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه‌وله، خانم پلوسی گفت قبل از شروع سخنرانی، قصد چنین کاری را نداشت و در حین شنیدن حرف‌های ترامپ چنین تصمیمی گرفت: «پرزیدنت ترامپ مستقیما جلوی چشم همه ما حقایق را وارونه جلوه داد.» ترامپ در این نطق از بازگشت آمریکای شکوهمند صحبت کرد.

مناسبات خانم پلوسی و ترامپ از مدت‌ها قبل پرتنش بوده و بعد از کلید خوردن طرح استیضاح تیره‌تر شده است. جمهوریخواهان گفته‌اند او در واکنش به دست ندادن ترامپ کاغذها را پاره کرد اما نانسی پلوسی می‌گوید چنین نبود.

شامگاه سه‌شنبه چهارم فوریه، وقتی دونالد ترامپ برای نطق سالانه‌اش در کنگره پشت تریبون رفت، نسخه‌ متن سخنرانی را به معاون خود و به رئیس مجلس داد اما وقتی خانم پلوسی خواست با او دست بدهد، رویش را برگرداند. 

دمکرات‌ها که در طول نطق ترامپ، چهره‌ای ناراضی داشتند، از پاره کردن متن سخنرانی ترامپ استقبال کرده‌اند اما این اقدام موجب خشم جمهوریخواهان شد. تد کروز، سناتور جمهوریخواه  پاره کردن سخنرانی ترامپ را تحقیر آمریکا دانسته است.

کد خبر 482815

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha