سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش یک ساختمان قدیمی در خیابان دماوند تهران خبر داد.

ریزش ساختمان

به گزارش همشهری آنلاین، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت ۴ و ١٢ دقیقه بامداد امروز یک مورد حادثه ریزش یک منزل قدیمی به سامانه ١٢۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه واقع در خیابان دماوند، خیابان زاهد کاشانی اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان ظرف ۳ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند ساختمانی که به نظر می‌رسد بسیار قدیمی است، بدون وجود گودبرداری در اطراف آن، فروریخته است.

به گفته وی، ساکنانی که در سایر خانه‌های این محله زندگی می‌کردند، اظهار می‌کردند که این خانه مدتی است تخلیه شده است.

ملکی با تاکید بر اینکه علت اصلی ریزش این ساختمان باید توسط کارشناسان بررسی شود، اما به نظر می‌رسد این ساختمان به علت فرسوده بودنش فروریخته است، گفت: در لحظات اولیه این حادثه، طبقه اول تخریب شده بود و در مدتی که آتش‌نشانان در محل حضور داشتند و مشغول بررسی بودند، سقف طبقه دوم هم تخریب شد، اما خوشبختانه فردی آسیب ندید.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه اطلاعات حاکی از آن بود که این منزل متروکه است، گفت: آتش‌نشانان در حال جست‌وجو و بررسی هستند که اگر افرادی در این محل حضور دارند عملیات نجات را انجام دهند، اما تاکنون شواهدی در مورد اینکه فردی در محل حضور داشته، به دست نیامده است. همکاران هلال احمر نیز با سگ‌های زنده‌یاب در محل حضور یافتند اما تاکنون هنوز موردی مشاهده نشده است.

ملکی ادامه داد: برخی از افراد در نقاط شهر املاک قدیمی دارند که به علت متفاوت آنها را به صورت متروکه رها کرده‌اند، حتی برخی از این خانه‌ها درب ورودی و خروجی مناسبی ندارند و افراد به راحتی به خانه‌های متروکه ورود پیدا می‌کنند. وجود اینگونه املاک و ساختمان‌ها امنیت محله را بر هم می‌زند. همچنین مالکان باید بدانند که اگر ساختمانی متروکه تخریب شود و فردی که حتی بدون اطلاع صاحبان خانه در محل حضور داشته آسیب ببیند، مالکان از نظر حقوقی درگیر می‌شوند؛ بنابراین حتما باید به وضعیت این دسته از خانه‌ها رسیدگی شود.

کد خبر 482292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار