استاندار تهران با اشاره به لزوم آمادگی در مقابل حوادث مختلف از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در اسفندماه در سطح استان خبر داد.  

جلسه پدافند غیرعامل تهران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه پدافند غیرعامل ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: عزّت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی مرهون رهبری داهیانه امام راحل(ره)، همدلی و وحدت ملت انقلابی بود که افتخار و سربلندی را برای همه مسلمانان جهان به ارمغان آورد.  

وی سپس با اشاره به ضرورت توجه به موضوع پدافند غیرعامل بیان کرد: اهمیت پدافند غیرعامل بر کسی پوشیده نیست که هم به لحاظ آمادگی و نوع کار و هم با توجه به توطئه‌های بسیاری که کشورهای غربی علیه کشور ما در حال تدارک هستند باید از آمادگی لازم برخوردار شویم.

 استاندار تهران افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز جمهوری اسلامی در هیچ مقطعی از توطئه‌های دشمنان در امان نبوده است از این رو مقاومت و پایداری در کنار وحدت جامعه و مداخلات به هنگام مقام معظم رهبری شرایطی را فراهم کرده تا به امروز همواره سربلند از این توطئه‌ها بیرون آمدیم.  

استاندار تهران با اشاره به درک ملاحظه‌های موجود در زمینه پدافند غیرعامل بیان کرد: هدف از برگزاری رزمایش‌های پدافند غیرعامل این است که ضمن ارزیابی از توان، در بُعد فردی و دستگاهی نیز از آمادگی بالایی برخوردار باشیم.  

محسنی بندپی ادامه داد: در موضوع توانمندی پدافند غیرعامل هم به لحاظ فناوری و هم بهداشت و درمان از امکانات خوبی برخوردار هستیم اما به لحاظ یکپارچه‌سازی و استفاده از همه این ظرفیت‌ها در یک کار تیمی باید برخی ملاحظه‌ها را مورد توجه قرار داد.  

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ایام الله دهه فجر و برگزاری انتخابات باید بیش از پیش به موضوع پدافند غیرعامل توجه داشته باشیم و پیشنهاد ما این است که رزمایشی در اسفندماه برگزار شود تا با ارزیابی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در مواردی که نیاز به تقویت وجود دارد اقدامات لازم انجام شود.

کد خبر 481835

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تهران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha