شیوع ویروس کرونا در چین، سفر گروهی گردشگران این کشور به قزوین همزمان با تعطیلات سال نوی چینی را به تعویق انداخت.

گردشگران چینی

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایرنا، نادر محمدی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: برنامه‌ریزی برای حضور گردشگران چینی مقارن با تعطیلات سال نوی چینی در قزوین از ۴ ماه قبل انجام شده بود اما شیوع ویروس کرونا و به توصیه مسئولان کشوری برای پیشگیری از ورود این بیماری به کشور، تورهای تدارک دیده شده لغو و به زمان دیگری موکول شدند.

این مسئول گفت: هماهنگی حضور گردشگران چینی در قزوین برعهده آژانس‌های مسافرتی بود و هتلی در این زمینه رزرو نشده بود و لغو تورها نیز از ۲ هفته قبل و به دنبال شیوع ویروس کرونا توسط این آژانس‌ها انجام شد.

محمدی با بیان اینکه برای تهیه غذاهای چینی در قزوین و پذیرایی از گردشگران این کشور برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده‌بود، افزود: گردشگران چینی قرار بود در سفر به قزوین با بازدید از بناهای تاریخی همچون سعدالسلطنه، دولتخانه صفوی و مسجد جامع و ... در برنامه تبادل فرهنگی شرکت کنند.

وی گفت: قزوین از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان یکی از استان‌های بازار هدف گردشگری چین مشخص شده و در همین مورد مقرر شده تا تمهیدات لازم برای جذب گردشگران این کشور به این استان گرفته‌ شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری استانداری، شهرداری و اتاق بازرگانی قزوین برای جذب گردشگران چینی برنامه ریزی کرده است و امیدواریم پس از کنترل و دفع ویروس کرونا، بتوان برنامه‌های تدارک شده در این خصوص را از سر گرفت.

محمدی با بیان اینکه جذب گردشگران چینی به قزوین را محدود به برنامه آژانس‌های مسافرتی نکرده ایم، افزود: در این زمینه قصد داریم با کمک اتاق بازرگانی به شکل مستقل اقدام کنیم.

وی گفت: در همین رابطه هماهنگی‌های اولیه برای ایجاد یک دفتر نمایندگی جذب گردشگر به قزوین در چین با مشارکت اتاق بازرگانی به عمل آمده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افتتاح و راه‌اندازی آن باشیم.

از ابتدای امسال تا پایان دی ماه حدود ۱۲ هزار گردشگر خارجی از آثار تاریخی و طبیعی قزوین بازدید کرده‌اند با این وجود آماری از گردشگران چینی به قزوین در دسترس نیست.

استان قزوین دارای بیش از ۱۴۰۰ اثر در فهرست آثار ملی است که علاوه بر آثار ناملموس بناهای مختلف تاریخی از جمله بقاع متبرکه و امامزاده‌ها، پل‌ها، گرمابه‌ها، کلیساها، عمارت‌ها، کاروانسراها، خانه‌های تاریخی، آب انبارها، قلعه‌ها و مساجد و ... جزو آنها هستند.

کد خبر 481507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =