وزارت بهداشت انگلیس اعلام کرد که دو شهروند این کشور به ویروس کورونای جدید مبتلا شده‌اند.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت انگلیس امروز (جمعه ۱۱ بهمن) اعلام کرد که دو شهروند این کشور به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. هر دو بیمار عضو یک خانواده بوده و برای مراحل درمانی و پیشگیری از انتقال ویروس به بیمارستان منتقل شده‌اند.

همزمان، وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که ۸۳ نفر از اتباع این کشور که به دلیل متوقف شدن سیستم‌های حمل و نقل در چین گرفتار شده‌ بودند، امروز با پرواز چارتر از چین به این کشور منتقل شدند. این افراد که ابتدا حدود ۲۰۰ نفر تخمین زده می‌شدند، قرار بود دیروز (پنجشنبه) منتقل شوند که بنا به دلایلی که جزئیات آن ارائه نشد، عملیات به تاخیر افتاد.

مقام‌های وزارت بهداشت انگلیس می‌گویند که مسافران حدود ۲ هفته در قرنطینه خواهند بود و در این مدت تیم پزشکی از آنها مراقبت می‌کند.

با شیوع سریع ویروس کرونا که تعداد مبتلایان آن اکنون به حدود ۸ هزار نفر رسید، سازمان جهانی بهداشت دیروز پنجشنبه اعلام وضعیت اضطراری کرد. اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان جهانی بهداشت به این معناست که ویروس کرونا اکنون فراتر از مرزهای چین به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده و برای مهار آن به تلاش جهانی نیاز است.

وزارت بهداشت انگلیس هم سطح هشدار سلامتی را از مرحله کم به متوسط افزایش داد. این سطح به این معناست که دولت باید برای مواجهه با هرگونه احتمال آمادگی داشته باشد.

ویروس کرونا اولین بار دسامبر سال گذشته میلادی در استان ووهان چین دیده شد و به‌تدریج به دیگر کشورها همانند تایلند، تایوان، مالزی، سنگاپور، ویتنام، کره جنوبی، آلمان، ژاپن، آمریکا، استرالیا و چند کشور دیگر نیز رسید.

کد خبر 481425

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha