ولایتی با بیان اینکه این اولین باری نیست که این گونه طرح‌ها از سوی آمریکا رونمایی می‌شد، گفت: پیروزی‌های مقاومت در جهان ادامه پیدا خواهد کرد و امروز اتحاد فلسطین بی‌سابقه است از این رو آنها بدانند که نتیجه‌ای از این طرح نخواهند برد.

ولايتي

به گزارش همشهری به نقل از مهر، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در نشست خبری که عصر امروز (پنج شنبه ۱۰ دی)  در واکنش به رونمایی از طرح معامله قرن برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)،  گفت: امروز جهان اسلام با مسئله مهمی روبروست،  رئیس جمهور دروغ گوی آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی طرحی را مطرح کرده که در حقیقت فروش کشور های اسلامی و همانند جنگ های صلیبی است.

وی افزود: این خواب آمریکا و رژیم صهیونیستی تعبیر نخواهد شد، آنها فکر کرده‌اند که بعد از شهادت سپهبد شهید سلیمانی جبهه مقاومت ضعیف شده است اما نمی دانند که در مکتب ما شهادت ها موجب زنده شده نهضت می‌شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل  با اشاره به مراسم باشکوه تشییع سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش در عراق و ایران، یادآور شد: این تشییع شهید سلیمانی و «ابومهدی المهندس» در عراق و ایران اولین سیلی محکمی بود که آمریکا و استکبار جهانی خورد.  

ولایتی با اشاره به آزادی شهر ادلب سوریه، گفت: پیروزی های مقاومت در جهان ادامه پیدا خواهد کرد و امروز اتحاد فلسطین بی‌سابقه است از این رو آنها بدانند که نتیجه‌ای از این طرح نخواهند برد.

وی اعمال حق باز گشت فلسطینیان به سرزمین مادری خود را یکی از مطالبات جهان اسلام دانست و تاکید کرد: باید نظام سیاسی مد نظر فلسطینیان تشکیل شود و آوارگان فلسطینی به کشورشان برگردند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید و همان طوری که انتقال پایتخت از تل آویو به بیت المقدس و به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان نتایج عینی و ملموسی را برای ترامپ و نتانیاهو به ارمغان نیاورد، رونمایی از طرح معامله قرن، انسجام گروه‌های مبارز فلسطینی، گسترش موج حق طلبی و ظلم ستیزی، توسعه کمی و کیفی روند مقاومت تا آزادسازی قدس شریف، انسجام امت اسلامی، حمایت آزادی خواهان، عدالت جویان و جامعه جهانی از ملت مظلوم فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

ولایتی در خصوص اینکه آیا حمایت های آمریکا از این طرح می تواند موجب تحقق آن شود، گفت: امروز آمریکا دوران نزول خود را طی می کند و آنها برای فرار از مشکلات داخلی خود دست به این چنین اقدامی زده اند، این اقدام آنها نتیجه‌ای نخواهد داد و مسلمانان به اهداف خود دست پیدا می کنند.

وی پیرامون موضع گیری ایران نسبت به این طرح، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در این خصوص ساکت نخواهد ماند و در این مسیر از همکاری و مشورت با کشورهای اسلامی غافل نخواهند شد، با همکاری ملت‌های منطقه آمریکا در این اقدام نیز شکست خواهد خورد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به حضور برخی نمایندگان کشورهای عربی در نشست رونمایی از طرح معامله قرن گفت: شرکت نمایندگان برخی کشورهای عربی در مراسم رونمایی از این معاهده ننگین هم ضامن اجرایی شدن این طرح نخواهند شد و این اولین باری نیست که این گونه طرح‌ها از سوی آمریکا رونمایی می شد، مانند پیمان «کمپ دیوید» و «مادرید» ارائه شد که هیچ کدام نتیجه نداد، ضمن آنکه مردم فلسطین هوشیار در خط مقدم هستند و دیگر کشور ها از آنها حمایت خواهند کرد.

ولایتی افزود: آنچه اتفاق افتاده در واقع یک نمایش رسانه ای است برای جبران شکست های آمریکا در منطقه و جهان، آنها در عراق شکست خورده اند و باید از منطقه بیرون بروند و پایگاه اصلی خود را از دست خواهند داد، از سوی دیگر آمریکایی ها از سوریه هم باید خارج شوند و دولت مقاوم و مقتدر سوریه به شرق فرات خواهند رفت.

وی فلسفه اصلی تشکیل محور مقاومت را ایستادگی در برابر صهیونیست‌ها دانست و تاکید کرد: کاری که یمنی‌ها کردند پاسخی به زیاده خواهی های آمریکا و آل سعود در منطقه است، در فلسطین اشغالی هم این مقاومت ادامه خواهد داشت.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: کارهای جمهوری اسلامی ایران منطقی است و هر انسان آزاده‌ای هم که مواضع ایران را بشنود آن را قبول خواهد کرد. ما معتقدیم که مردم فلسطین باید به سرزمین مادری خود بازگشته و با رفراندم آینده خود را رقم بزنند.

ولایتی با اشاره به اسرار آمریکایی ها برای ماندن در عراق، گفت: تلاش های آنها بیهوده است؛ مجلس عراق رای به خروج آمریکا از عراق داده و مردم عراق هم با تظاهرات از این رای را اعلام کرده اند آمریکایی ها هیچ شانسی برای ماندن در عراق ندارند و باید این کشور را ترک کنند.

کد خبر 481327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار