جنبش مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه طرح تحمیلی آمریکا علیه فلسطینیان را شدیداً محکوم کرد و آن را طرحی ننگین دولت ترامپ علیه فلسطینیان دانست.

حزب الله لبنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، جنبش حزب‌الله لبنان طرح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله» قرن را طرح ننگ‌آور دولت این کشور دانست و گفت که اگر خیانت برخی از حکام عرب نبود، این طرح تحمیل نمی‌شد.

این جنبش شامگاه سه شنبه (هشتم بهمن) در بیانیه‌ای اعلام کرد که «این معامله ننگین گام بسیار خطرناکی است و بازتاب‌های بسیار بدی بر آینده منطقه و ملت‌های آن خواهد داشت».

حزب الله لبنان تأکید کرد: «اگر هم‌دستی و خیانت برخی از رژیم‌های عربی که به صورت علنی و مخفیانه در این توطئه دست دارند، وجود نداشت، این معامله شکل نمی‌گرد».

این جنبش تأکید کرد که ملت‌های منطقه هرگز این حکام و رژیم‌هایی را که دراین توطئه سهیم بودند، نخواهد بخشید؛ حکامی که تاریخ درازی از کوتاهی در خون شهداء در کارنامه خود را دارند.

رئیس جمهوری آمریکا امشب طی نشستی به همراه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. در طرح، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به این رژیم واگذار شد و مقرر گردید که تنها بخش‌هایی از شرق این شهر به دولت فلسطین واگذار شود.

کد خبر 481201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =