معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت که شست‌وشوی مداوم دست‌ها، کلید پیشگیری از کرونا است.

كروناويروس در چين

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا صائینی در رابطه با ویروس جدید کرونا که طی هفته‌های اخیر در کشور چین و برخی کشورها مشاهده شده است، اظهار کرد: این ویروس از خانواده کروناویره ویروس‌ها است که در مدت کوتاهی ۱۵ کشور دنیا را گرفتار خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در سطح کشور و استان مشاهده نشده است، افزود: افرادی که از کشور چین و کشورهای آلوده به این ویروس وارد ایران می‌شوند، قبل از ورود در پایگاه‌های مراقبت مرزی برای شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا مورد معاینه‌های دقیق قرار می‌گیرند.

این مسئول در رابطه با علائم و نشانه‌های ویروس کرونا، تصریح کرد: این بیماری معمولا علائمی مانند سرماخوردگی شدید و آنفلوانزا دارد. در فرد مبتلا به آنفلوانزا سه روز پس از بیماری ممکن است علائم تنفسی، کونومی ریوی، مشکلات مربوط به تاری دید، سندرم حاد تنفسی (ساری) مشاهده شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: در ویروس کرونا، بیمار پس از ۸ روز علائم ذکر شده مشاهده می‌شود. طبق اخبار اعلام شده در خصوص این ویروس، میزان کشندگی آن پایین بوده و در مواردی نیز می‌توان گفت که از آنفولوانزا نیز پایین است.

صائینی با اشاره به اینکه ویروس کرونا درمان خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت آداب تنفسی، استفاده از دستمال یا دستمال کاغذی در حین عطسه و سرفه و انداختن آن داخل نایلون و سطل زباله در بسته بوده، شست‌وشوی مداوم دست با آب و صابون که برای پیشگیری از ویروس کرونا بسیار موثر بوده و عدم برخورد عادی با افراد در این بیماری، تا به افراد دیگر منتقل نشود.

کد خبر 480975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار