قاسم سلیمانی دشتکی گفت: در طرح‌های جدید تسهیلاتی که برای دهک‌های پایین جامعه در نظر گرفته شده است، این قشر همچنان توان خانه‌دار شدن را ندارند.

مسکن ملی

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای تأمین مسکن افزود: باید همه‌ تلاش ما در زمینه تأمین مسکن برای دهک‌های پایین جامعه به‌کار گرفته شود، با وجود برنامه‌های بسیاری که برای ساخت مسکن در کشور انجام شده اما هنوز برنامه مشخصی برای تأمین مسکن اقشار ضعیف جامعه ارائه نشده است.

وی ادامه داد: باید راه‌های دیگری برای کاهش قیمت تمام‌ شده مسکن برای دهک‌های پایین جامعه ایجاد شود.

استاندار ایلام بیان کرد: طرح مسکن مهر طرح خوبی بود اما در عمل به خوبی اجرا نشد و مشکلاتی را برای دولت و مردم ایجاد کرد.

وی گفت: در مسکن مهر قاعده و هدف خوب بود ولی هیچگاه در عمل به خوبی اجرا نشد، قرار بود اجاره به شرط تملیک باشد و سهم بانک‌ها و دولت و سهم آورده متقاضیان در نظر گرفته شود اما در بحث سهم آورده اقشار آسیب‌پذیر توان تأمین آن را نداشتند.

سلیمانی دشتکی افزود: در زمینه خانه‌دار شدن اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه باید به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم سهم آورده افراد زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افراد کم‌درآمد جامعه را تأمین کنیم زیرا در غیر این صورت دوباره این طرح‌ها باعث ایجاد تورم در جامعه می‌شوند و باعث سودجویی برخی افراد خواهد شد.

استاندار ایلام اظهار کرد: در طرح‌های جدید، تسهیلات ما بالا رفته ولی سود تسهیلات مسکن نیز بالاست و با این طرح دهک‌های پایین جامعه باز توان خانه‌دار شدن را ندارد!

وی گفت: در بخشی از سیاست‌هایی که مخصوص نیازمندان است باید تلاش کنیم که سهم آورده کمتری برای متقاضیان در نظر گرفته شود، بدین صورت که زمین رایگان در اختیار آنان قرار گیرد.

سلیمانی دشتکی افزود: به هر صورت که امکان دارد یا از بودجه‌های دولتی یا خیرین و دیگر راه‌ها نسبت به کمک نیازمندان و خانه‌دار شدن آنان همت گماریم و البته این مهم را در حضور وزیر هم بیان کرده‌ام.

رئیس شورای تامین مسکن استان تأکید کرد: اگر دلمان برای نیازمندان می‌سوزد حتما باید برای تأمین مسکن این اقشار کاری انجام دهیم.

گفتنی است که در این جلسه مصوب شد نامه‌ای برای وزیر مسکن و شهرسازی تنظیم شود و در مورد تأمین مسکن دهک‌های پایین جامعه تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

کد خبر 480539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =