سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مسافر مبتلا به کرونا تاکنون وارد کشور نشده است، گفت: همه فرودگاه‌های بین‌المللی تحت کنترل ویژه برای مقابله با شیوع احتمالی ویروس «کرونا» در ایران هستند.

فرودگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رضا جعفرزاده با بیان این مطلب گفت: مطابق قوانین ایکائو، سازمان هواپیمایی کشوری این اجازه را دارد که در صورت گزارش از ورود مسافر مبتلا به ویروس کرونا، دستور قرنطیه و عدم ورود مسافر به کشور را بدهد؛ با این حال تاکنون در هیچ کدام از فرودگاه‌های بین‌المللی با مورد مشکوکی مواجه نشدیم.

وی با بیان اینکه طی هماهنگی وزارت بهداشت با بخش هوایی کشور، معاینه مسافران و خدمه پروازی پروازهای ورودی از چین و آسیای شرقی در فرودگاه امام خمینی(ره) آغاز شده است، گفت: مرکزی به اسم بهداشت مرزی به صورت دائم در فرودگاه‌های بین‌المللی مستقر است که رصد وضعیت مسافران را بر عهده دارد.

به گفته جعفرزاده، بسته به عادی یا غیرعادی بودن شرایط، وظیفه این مرکز در فرودگاه‌های بین‌المللی سطح کشور شدت و ضعف پیدا می‌کند.

جعفرزاده در خصوص اینکه آیا تا کنون پروازی از مبدا چین و کشورهایی که در آنها این ویروس شیوع پیدا کرده است، متوقف شده است، گفت: تاکنون هیچ پروازی متوقف نشده است و این تصمیم مشروط به گزارش وزارت بهداشت از وجود این ویروس در داخل کشور است که تاکنون چنین گزارشی نه از وزارت بهداشت و نه از فرودگاه امام خمینی نداشتیم.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی، تمام گزینه‌های احتمالی با هدف عدم ورود این ویروس به داخل کشور بررسی خواهد شد اما ورود از طریق مرزهای هوایی کمترین احتمال را دارد.

سازمان هواپیمایی همچنین از مردم خواست اطلاعیه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را جدی بگیرند تا در مواجه احتمالی با این ویروس عملکرد مناسبی داشته باشند.

تعداد مبتلایان به کرونا در چین به ۷۲۹ تن افزایش یافته و در مجموع در ۲۹ استان این کشور حدود یکهزار و ۲۸۷ مورد آلوده به این ویروس گزارش شده است. شمار قربانیان ویروس جدید کرونا به سرعت در حال افزایش بوده و تعداد جان باختگان از ۲۴ تن به ۴۱ نفر رسیده است.

شیوع یک ویروس اسرارآمیز از خانواده کرونا که شبیه بیماری ذات‌الریه است برای نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در استان مرکزی هوبی چین گزارش شد. چین با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، تا کنون راه‌های ورود و خروج هشت شهر در استان هوبی را بسته است.

کد خبر 480322
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha