کوروناویروس جدیدی که تا به حال ۲۶ نفر را در چین کشته است برای نخستین بار به اروپا رسید و فرانسه از شناسایی دو مورد عفونت با این ویروس خبر داد.

Wuhan coronavirus

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز رسیدن کوروناویروس جدید به اروپا علیرغم تلاش‌های چین برای قرنطینه کردن شهر ووهان در مرکز این کشور است که در کانون شیوع اخیر قرار دارد.

مقامات چینی همچنین برای جلوگیری از انتشار ویروس دیسنی‌لند شانگهای و بخشی از دیوار بزرگ چین را بسته‌، حمل و نقل عمومی را در ۱۰ شهر متوقف کرده‌اند و به این ترتیب میلیون‌ها نفر در شروع تعطیلات سال نوی قمری کشور زمین‌گیر شده‌اند.

محدودیت مسافرتی برای ۳۳ میلیون نفر در چین| تعداد فوت‌شدگان کوروناویروس به ۲۶ نفر رسید

فرانسه بعدازظهر جمعه ۵ بهمن دو مورد ابتلا به کوروناویروس جدید، نخستین موارد در اروپا را گزارش کرد. آگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه گفت احتمال شناسایی موارد بیشتر هم وجود دارد.

شهر ووهان که برای نخستین بار ویروس در آن شناسایی شد، در تعطیلی تقریبا کامل است. همه پروازها در فرودگاه ووهان لغو شده‌اند و  ایست‌های بازرسی جاده‌های اصلی منتهی به شهر را مسدود کرده‌اند.

در حالیکه شهر وارد وضعیت ایزوله می‌شود، داروخانه‌ها دچار کمبود دارو  شده‌اند و ساکنان نگران شهر به بیمارستان‌ها هجوم آورده‌اند. رسانه‌های دولتی می‌گویند مقامات شهر به سرعت در حال ساختن یک بیمارستان هزار تختخوابی هستند.

با وجود این تعطیلی، ویروس از قبل به جاهای دیگر انتشار یافته است.

اکثریت عمده موارد عفونت با کوروناویروس جدید و همه مرگ‌های ناشی از آن در چین رخ داده است، اما موارد عفونت با ویروس در تایلند، ویتنام، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، نپال و آمریکا گزارش شده است. 

در حال حاضر واکسن یا درمان اختصاصی برای این ویروس وجود ندارد.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا هم روز جمعه از بررسی ۶۳ بیمار مشکوک خبر دادند که عفونت دو نفرشان به کوروناویروس جدید ثابت شده است. هر دوی این بیماران به شهر ووهان سفر کرده بودند.

کد خبر 480221

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار