مدیریت نمایندگی آئودی در ایران از ورود آئودی با کیفیت یورو2 به ایران جلوگیری و شرکت آئودی را متهم به کلاهبرداری کرد.

کریم آمیغی مدیرعامل آمیغ فناور، در گفت و گو با خبرنگار موج، با اعلام این خبر افزود: دادگاه و پلیس جنایی آلمان، شرکت آئودی را محکوم به پرداخت 23 میلیون یورو جریمه به شرکت ایرانی الاصل آمیغ فناور کرده است.

وی اظهار داشت: شرکت آئودی تصمیم داشت که به جای خودروی یورو4 آئودی خودروهای یورو2 را به بازار ایران ارسال کند که هم اکنون با شکایت ما، این شرکت متهم به کلاهبرداری، تخریب محیط زیست، تخلف در حفظ قرارداد و خیانت به ایران شده است.

آمیغی موارد تخلف آئودی را دادن اتومبیل های یورو2 به عوض یورو4، عدم عملکرد به LOC و LOA، نبود تطبیق فنی سرمهندسان آمیغ فناور، ندادن دفترچه تعمیرات و دیاگرام های الکترونیکی، عدم تحویل اتومبیل نمونه برای تست با وجود دوبار پرداخت نقدی و خدعه و نیرنگ در مورد کل قرارداد اعلام کرد.

مدیرعامل آمیغ فناور در پایان علت جریمه و جرائم شرکت آئودی را وجود مدارک مکتوب نزد اداره دولتی آلمان «کرافت کارت بوندس امت» (Kraftkartbundesamt) دانست که مهمترین آن پروفرماهای یورو4 آئودی برای شرکت آمیغ فناور می باشد که خودروهای تحویلی براساس یورو2 بوده است.

یادآور می شود: پیش فروش مدل ‌های مختلف اتومبیل آئودی در مرداد و شهریور ماه 84، برای مدل‌هایA4 ، A6، تی.تی رودستر و تی.تی کوپه برای ورود به بازار ایران انجام شده و شرکت‌آمیغ فناور نیز تا شهریور84 برای یک هزار و 60 دستگاه خودرو آئودی نیز ثبت سفارش کرده بود.

کد خبر 4799

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار