مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: بازرسی از ۲۳ هزار و ۱۳۱ مورد از ترازوهای مغازه‌داران استان انجام شد و بررسی‌ها نشان داد، ۹۵ درصد این ترازوها در خراسان رضوی میزان بوده و عملکردشان دقیق است.

ترازوی مغازه‌داران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا جمیع گفت: بازرسی فنی ابزارهای توزین این تعداد واحد صنفی در سطح استان خراسان رضوی در ۱۰ ماه گذشته تاکنون صورت گرفته و هنوز ادامه دارد.

وی افزود: همزمان با این اقدام ۸۰۵ مورد بازرسی نیز از باسکول‌های فعال خودروهای سنگین در سطح خراسان رضوی صورت گرفت.  

 مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: نتیجه بررسی فنی این تعداد باسکول نشان داد عملکرد ۸۵ درصد این ابزار توزین در سطح استان مطابق موازین و معیارهای استاندارد است.  

علیرضا جمیع گفت: بر همین اساس آن دسته از باسکول‌های سنگین که عملکردشان غیراستاندارد تشخیص داده‌ شده نیز مهر و موم شدند تا اصلاح و پس از دریافت تاییدیه‌های لازم فعال شوند.  

وی به دیگر اقدامات نظارتی اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی نیز اشاره کرد و افزود: در همین مدت ۳۰۵ مورد پروانه استاندارد اجباری در این استان صادر شد.  

جمیع گفت: به این ترتیب خراسان رضوی پس از تهران بالاترین میزان صدور پروانه استاندارد اجباری را در سطح کشور به خود اختصاص داده‌ است.

سازمان استاندارد علاوه بر نظارت بر رعایت ضوابط استاندارد اجباری بر هزار قلم کالا و خدمات در سطح کشور، مسئولیت بررسی ترازوها، باسکول‌ها، وزنه‌ها و مقیاس‌ها را بر عهده دارد.

کد خبر 479825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار