مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: این اداره کل با برون‌سپاری خدمات تخصصی خود امسال ۶۰۰ شغل در استان ایجاد کرد.

جوجه

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا حسینی افزود: اداره کل دامپزشکی استان سمنان با برون‌سپاری خدماتی مانند واکسیناسیون در قالب درمانگاه، کلینیک بخش خصوصی ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: اشتغال ایجاد شده توسط اداره کل دامپزشکی استان سمنان در قالب برون‌سپاری خدمات  حداقل ۴ برابر نیروهای مشغول به کار در این اداره کل است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیان کرد: دولت تدبیر و امید برای برون‌سپاری کارها و خرید خدمات، برخی طرح‌ها مانند طرح واکسینه کردن دام علیه تب برفکی و واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل را در قالب طرح توسعه به بخش خصوصی واگذار کرده است.

حسینی اضافه کرد: اداره کل دامپزشکی استان سمنان به‌منظور تقویت بخش خصوصی و حفظ و ایجاد اشتغال، برون‌سپاری خدماتی مانند واکسیناسیون دام و طیور را به بخش خصوصی واگذار کرد.

وی اضافه کرد: اکنون ۳۴ مرکز مایه‌کوبی در استان سمنان فعال است و در قالب عقد قرارداد از محل اعتبارات دولتی به‌منظور برون‌سپاری خدمات، این مراکز واکسیناسیون دام را انجام می‌دهند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیان کرد: دولت در زمینه درمان دام و طیور فقط تصدی‌گری دارد و ارائه مستقیم خدمات درمانی و دارویی به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گفته حسینی، ۲۶ داروخانه دامپزشکی، ۱۱ شرکت پخش دارویی و ۷ آزمایشگاه در استان سمنان در زمینهٔ بهداشت و درمان دام و طیور خدمات ارائه می‌دهد.

وی بیان کرد: ۶ درمانگاه حیوانات خانگی در استان وجود دارد که بیشتر در شهرهای سمنان و شاهرود مستقر است.

۱۵۰ واحد دامداری صنعتی و ۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شترمرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و بقیه واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.

بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار رأس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار رأس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.

کد خبر 479578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار