سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به اینکه پرده پوشی و پنهان‌کاری علت سقوط هواپیمای اوکراینی کار بسیار زننده و ناپسندی بود، گفت: آیا نمی‌شد به سازمان هواپیمایی اعلام می‌کردند که در ساعات انجام عملیات علیه آمریکا، پروازی در تهران انجام نشود؟

حسین مرعشی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسین مرعشی با انتقاد از اعلام با تاخیر علت سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: اینکه گفته شود خطای انسانی موجب شلیک به این هواپیما شده است، کفایت نمی‌کند. امنیت مسافران این پرواز باید تامین می‌شد. به هر حال جان انسان‌های بی گناه در این اتفاق گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق آثار درازمدت منفی بر امنیت صنعت هوانوردی و صنعت گردشگری کشور خواهد داشت، تصریح کرد: اشتباه بزرگ دیگر تاخیر سه روزه در بیان علت سقوط این هواپیما بوده است. باید مقامات دولتی از جمله رئیس‌جمهور و وزیر راه را در جریان شلیک به هواپیمای اوکراینی قرار می دادند زیرا آنها در گفت وگو با مقامات خارجی و سازمان‌های بین‌المللی مساله شلیک را رد کرده بودند. آنها اگر اطلاع داشتند این مساله را رد نمی‌کردند و اطلاعیه مقدماتی داده می شد تا بررسی های کامل انجام شود. 

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه پرده پوشی و پنهان‌کاری کار بسیار زننده و ناپسندی بود، تصریح کرد: نیروهای مسلح چهار ساعت پیش از انجام عملیات علیه نیروهای آمریکایی در عراق، دولت عراق را در جریان گذاشته بودند.آیا نمی‌شد به سازمان هواپیمایی اعلام می‌کردند که در این ساعات پروازی در تهران انجام نشود؟ امیدوارم این اتفاق اشتباه باشد نه اینکه کار عوامل نفوذی برای از بین بردن شکوه خیرش مردم در تشییع سردار سلیمانی باشد.

مرعشی در پایان گفت: مسببین این اتفاق ناگوار باید حتما استعفا دهند و اگر استعفا ندهند، برکنار شوند و با آنها حتما برخورد شود تا مردم احساس نکنند کشور حساب و کتاب ندارد.

کد خبر 478902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • آرش IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  0 0
  این آقا هم از تمام مشکلات اقتصادی و تحریم و محاصره نظامی و ترور سرداران، همسوی معاندین ، چسبیده به بزرگنمایی سقوط هواپیما تا آبی به آسیاب معاندین بریزه ... جای تآسفه که روزنامه شما شده بستر فروش منافع و اقتدار ملی به بیگانگان...
 • IR ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  0 0
  پنهان کاری خیلی بدِ؟؟؟وااااقعا....‌؟؟؟!!!خخخخخخخخخخخ
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
  0 0
  ازشماجماعت پنهان کارتروالا کسی نیست خیلی رودارین....
 • رضا راد IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  مسبب میخواهید تحقیق کنید ببینید چرا هواپیمای مسافری دو دقیقه بعد از پرواز سیگنالش قطع میشود. دقیقا مانند دو پرواز مالزی که تنها سقوط یکی با موشک پدافند هوایی تایید شد و از دیگری که احتمالا توسط پدافند چین سقوط کرده هیچ اثری بدست نیامد .
 • محمد IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
  0 0
  اقایانی که زود قاضی میشوید وحکم میدهید مواظب باشید روزی واقعیت مشخص شود شرمسار نشوید و.......