جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از عدم امکان اشتغال به کار مشمولان غایب در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی خبر داد.

سرباز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار رحمان علیدوست جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار کرد: مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند برابر مواد ۵۸ و ۶۲ قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت‌ها و محرومیت‌های اجتماعی همچون عدم برخورداری از تسهیلات دولتی و اشتغال به کار در سازمان‌ها و کارگاه‌های دولتی و خصوصی و... مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: کارفرمایان کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها، تعمیرگاه‌های دولتی و خصوصی که مشمولان غایب را به کار گرفته‌اند، برابر ماده ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برابر ماده ۶۳ مکرر همین قانون، برای اعمال مجازات تعیین‌شده به دستگاه‌های قضایی معرفی می‌شوند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین بیان کرد: براساس ماده  ۶۳ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، مجازات در نظر گرفته شده برای این دسته از افراد بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز به مبلغ حدود ۱۳۰ میلیون ریال و بار دوم و بیشتر هزینه سالانه ۳ سرباز محاسبه و اخذ می‌شود.

کد خبر 478253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار