رئیس پلیس فتای استان زنجان از شناسایی و دستگیری شخصی که با سوء استفاده از اعتماد شاکی پرونده به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی اقدام کرده بود، خبر داد.  

پلیس فتا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمدعلی آدینه‌لو، رئیس پلیس فتای استان زنجان اظهار کرد: با ارجاع شکایت یکی از شهروندان زنجانی به پلیس فتا، مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به مبلغ معلوم موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.  

رئیس پلیس فتای استان زنجان افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به دستگیری متهم اقدام و همه ابزارهای دیجیتالی توقیف شد.  

وی بیان کرد: متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد، ولی پس از مواجهه با مستندات، مدارک و ادله موجود ضمن اقرار به جرم خود بیان داشت با شاکی پرونده آشنایی قبلی داشته و از اعتماد وی سوءاستفاده کرده و پس از دستیابی به اطلاعات حساب بانکی در فرصت مناسب اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی کرده است.  

 آدینه‌لو اظهار کرد: بسیاری از برداشت‌های غیرمجاز در پی‌همین اعتمادهای بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت و رمز بانکی به دیگران اتفاق می‌افتد، از شهروندان انتظار داریم از اعتماد بی‌جا و در اختیار قرار دادن کارت بانکی به دیگران خودداری کرده و به صورت دوره‌ای نسبت به تغییر رمز کارت بانکی خود اقدام کنند.  

رئیس پلیس فتای استان زنجان ادامه داد: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www. cyberpolice. ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کد خبر 478161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =