تازه‌ترین آمارهای کیفیت هوا حاکی از آن است که سارایوو، پایتخت بوسنی و هرزگووین دوباره به عنوان آلوده‌ترین پایتخت جهان معرفی شده است.

آلودگي هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت کیفیت هوای AirVisual، شاخص کیفیت هوا در ساعت ۸ صبح یک‌شنبه در سارایوو ۴۸۴ بوده که برای سلامت افراد خطرناک محسوب می‌شود.

دهلی، کابل و کانبرا نیز در رتبه‌های بعدی آلوده‌ترین پایتخت‌های جهان بعد از سارایوو قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که کیفیت هوای کانبرا، پایتخت استرالیا در اثر آتش‌سوزی‌های فاجعه‌آمیز اخیر افت پیدا کرده است.

در همین حال انجمن Eco Action هشدارهایی را به ساکنان سارایوو در مورد هوای ناسالم در این شهر صادر و اعلام کرده با توجه به عواقب جدی که این میزان از آلودگی هوا می‌تواند برای کل جمعیت به همراه داشته باشد، ساکنان باید از هر گونه فعالیت غیرضروری در فضای باز در این شهر خودداری کنند.

آسیب‌پذیرترین گروه‌های جمعیتی نیز زنان باردار، سالمندان، کودکان، افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی هستند که باید در چنین شرایطی در خانه بمانند.

مطابق پیش‌بینی‌های موسسه هواشناسی فدرال بوسنی و هرزگووین شرایط هوایی سارایوو امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه با بارش و وزش باد شدید تغییر خواهد کرد.

کد خبر 478093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار