مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از فعالیت ۳۲ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در سطح راه‌های اصلی، بزرگراه و آزادراهی این استان خبر داد.

مجتمع خدمات رفاهی بین راهی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا جواد حق‌لطفی گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی، به ازای هر ۲۰ کیلومتر در آزادراه‌ها و ۴۰ کیلومتر در سایر جاده‌ها مجوز ساخت مجتمع خدمات رفاهی بین راهی از سوی این اداره کل داده می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی موجود استان قزوین اضافه کرد: در صورت بهره‌برداری نهایی از ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در حال ساخت و ۲ مجتمعی که روز گذشته در آزادراه قزوین - رشت کلنگ آن به زمین زده شد به نظر می‌رسد نیازهای جدی استان در این زمینه تا حدود زیادی تامین شود.

حق‌لطفی با بیان اینکه ساخت مجتمع‌های خدمات رفاهی، به خصوص در آزادراه‌ها نقش مهم و سازنده‌ای در کنترل و روان سازی ترافیک برعهده دارند، گفت: مساله مهم دیگر، اقامت موقت مسافران و تامین سوخت خودروها در مواقع بحرانی مانند برف و کولاک بوده و همین مساله نیز در آمار کاهش سوانح و تلفات جاده نقش موثری داشته‌است.

وی آزادراه قزوین - رشت را یکی از پرترافیک‌ترین آزادراه‌های کشور دانست و اظهار کرد: هم اکنون فقط یک مجتمع به نام مهتاب الموت در لاین شمالی این مسیر فعالیت دارد و ۲ مجتمع دیگر نیز در دست ساخت بوده و با کلنگ‌زنی ۲ مجتمع تازه، امکانات موجود می‌تواند پاسخگوی نیازهای موجود باشد.

این مسئول راهداری با بیان اینکه احداث مجتمع‌های خدمات رفاهی باید در سایر راه‌های ارتباطی نیز صرفه اقتصادی برای صاحبان سرمایه خود به همراه داشته باشد، افزود: هر چند بیشتر متقاضیان سرمایه‌گذار در این حوزه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در مسیرهای پرتردد هستند اما باید بپذیریم که سایر مسیرها از جمله جاده قدیم قزوین - رشت، بزرگراه قزوین - همدان و قزوین - بویین‌زهرا و یا مناطق کوهستانی و ترانزینی دیگر نیازمند این موضوع بوده و باید سرمایه‌گذاران را ترغیب به انجام آن در این مناطق هم کنیم.

کد خبر 477785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =