موضوع فروش دو ملک وزارت علوم برای پرداخت پاداش پایان‌خدمت کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست وزیر دادگستری تصمیم‌گیری شد.

وزارت علوم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت، اعضای این کمیسیون ضمن موافقت با فروش دو قطعه زمین وزارت علوم واقع در منطقه شهریار با توجه به مازاد بودن این املاک و نیز قرار گرفتن آنها در محدوده شهر با کاربری مسکونی،‌ تعدادی از پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی را نیز مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

  • صدور مجوز فروش ملک دانشگاه شهید باهنر کرمان 

درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص صدور مجوز لازم برای فروش یک پلاک ثبتی متعلق به دانشگاه شهید باهنر کرمان واقع در تهران در کمیسیون، بررسی و با توجه قدمت ۵۰ ساله این ملک و بلااستفاده، خالی از سکنه و متروک بودن آن و نیز عدم امکان تخریب و بازسازی آن از سوی این دانشگاه،‌ مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین پارک علم و فناوری استان قم درخواست مستثنی شدن مجتمع مروارید از شمول ماده (۸) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را جهت سیر مراحل تصمیم‌گیری به دولت ارائه نموده که به تصویب کمیسیون رسید.

نظر به گستردگی و تنوع وظایف و ماموریت‌های استانداری یزد و نیاز مبرم این مجموعه به ساختمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، وزارت کشور، درخواست بازگشت حق استفاده از ساختمان مذکور از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این وزارت را به دولت ارسال کرده است.

 این موضوع در کمیسیون، بررسی و مقرر شد هیئتی مرکب از نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمیسیون مستندسازی معاونت حقوقی رئیس جمهور و استانداری مذکور از ملک موصوف، بازدید نموده و گزارش کاملی از وضعیت املاک دانشگاه و به ویژه ملک یادشده و هم‌چنین محدوده واگذارشده مطابق مصوبه و مستحدثات واقع در این محدوده و به ویژه اینکه آیا واگذاری محدوده یادشده به دانشگاه آسیب وارد می سازد یا خیر، به کمیسیون ارائه کند.

کد خبر 477533
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha