مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌جنوبی با بیان این‌که به دلیل برودت هوا و افزایش مصرف برای تداوم جریان گاز مشترکان خانگی و مشترکان ویژه از جمله بیمارستان‌ها، گاز واحدهای صنعتی محدودتر می‌شود، گفت: مشترکان صنعتی نسبت به تهیه سوخت دوم و مشعل دو گانه‌سوز اقدام کنند.

گاز

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از تسنیم، سید محمودهاشمی شامگاه جمعه ۲۰ دی در حاشیه ستاد پیگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات و پاسخ به بحران استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: با توجه به بارش‌ برف سنگین و کاهش محسوس دما در استان در هفته آینده، رعایت صرفه‌جویی  در مصرف گاز و آمادگی لازم جهت مقابله با بحران‌های احتمالی ضروری است.

 وی به حفظ آمادگی کارکنان این شرکت اشاره کرد و افزود: با تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته و با استفاده از همه توان و ظرفیت شرکت برای تامین گاز پایدار و مستمر و ایمن برای مشترکین استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی بر اجرای مدیریت مصرف در بخش مشترکین دولتی و صنعتی  ورعایت بخشنامه ابلاغی معاون اول رئیس‌جمهور در خصوص روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از ورود به ادارات و خاموش‌کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از خروج تاکید کرد.

وی اظهارکرد: پایش دمای ادارات از طریق کارشناسان شرکت گاز استان انجام و نتیجه گزارشات به استانداری و سازمان بازرسی اعلام خواهد شد و در صورت عدم رعایت موارد بخشنامه گاز واحد دولتی قطع خواهد شد.

هاشمی بیان کرد: شرکت گاز خراسان جنوبی با توجه به برودت هوا و افزایش مصرف جهت تداوم جریان گاز مشترکان خانگی و مشترکان ویژه از جمله بیمارستان‌ها مجاب خواهند شد گاز واحدهای صنعتی را محدود کرده از این رو از مشترکان واحدهای صنعتی درخواست می‌شود نسبت به تهیه سوخت دوم و مشعل دو گانه‌سوز اقدام کنند.  

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی ادامه داد: محدویت واحدهای صنعتی از امروز آغاز شده و نیاز است سازمان صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی این موضوع را به واحدهای متولی و زیر مجموعه ابلاغ کند و موضوع پیش‌بینی سوخت دوم نیز بررسی شود.

وی بیان کرد: هماهنگی با شرکت پخش فرآوردهای نفتی در خصوص تهیه سوخت دوم صورت پذیرفته و مشکلی جهت تامین سوخت دوم وجود ندارد.

هاشمی خاموش‌کردن وسایل گرمایشی در اتاق‌هایی که حتی موقتی خالی از سکنه است، تنظیم دمای منزل بین  ۱۹ تا ۲۲ درجه سانتیگراد، استفاده از لباس‌های گرم و مناسب فصل زمستان و همچنین استفاده از پرده‌های ضخیم را ازجمله موارد مورد تاکید دربخش مشترکین خانگی اعلام کرد.

این مسئول همچنین مدیریت مصرف گاز از سوی مشترکان را خواستارشد و افزود: مدیریت مصرف گاز یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در صورت رعایت آن از سوی مشترکان، علاوه بر صرفه اقتصادی برای آنان، از بروز مشکلات در پیک مصرف نیز جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تاکید کرد: بستن شیر اصلی گاز در هنگام خروج ازمنزل سبب حفظ ایمنی و کاهش خطرات احتمالی نیز می‌شود. همچنین اطلاع‌رسانی دقیق، آگاهانه و شفاف، مردم را برای مقابله با سرما و رعایت الگوی صحیح مصرف یاری خواهد داد و قطعاً این مساله را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

کد خبر 477274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار