مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: الزامات زیستی پدافند غیرعامل باید در صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی اجرایی شود.  

پدافند غیر عامل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدباقر آقایی شنبه ۲۱ دی در جمع اعضای انجمن صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی آذربایجان‌شرقی، از این انجمن درخواست کرد تا همراهی و همکاری‌های لازم با قرارگاه زیستی مجموعه پدافند غیرعامل استانداری را داشته باشد تا آسیب‌ها و تهدیدات زیستی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شناسایی شود.  

وی با تاکید بر حساسیت موضوع صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی اجرای دقیق الزامات زیستی در این حوزه حساس که با جان انسان‌ها در ارتباط است را خواستار شد.  

آقایی اظهار داشت: راهکارهای ارایه شده توسط کارشناسان پدافند غیرعامل باید به طرح و سناریو تبدیل شده و برای ایجاد آمادگی و ارتقای سطح پایداری، امنیت و مصونیت به صورت رزمایش در واحدهای صنایع غذایی اجرایی شود.  

وی آمادگی کامل اداره کل پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی برای برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در حوزه زیستی و بیوتروریسم برای مسئولان فنی و کارکنان کارخانه‌های صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی را اعلام کرد.  

دبیر انجمن صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی استان نیز در این نشست رعایت الزامات پدافند غیر عامل در تمامی تولیدات و محصولات غذایی، بهداشتی و دارویی را مهم قلمداد کرد.  

محمد جعفری آمادگی انجمن را برای همکاری با اداره کل پدافند غیر عامل برای مصون‌سازی محصولات از هرگونه آلودگی اعلام کرد.  

کد خبر 477267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =