مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: تحریم‌های جدید آمریکا و قرار گرفتن شرکت فولاد هرمزگان در لیست شرکت‌های مشمول تحریم عمدتاً جنبه تبلیغاتی دارد و تأثیری بر ‌ای‌پی‌اس و دیگر فعالیت‌های اقتصادی این شرکت در داخل و خارج از کشور نخواهد داشت.

محسن ارزانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا محسن ارزانی صبح امروز (۲۱ دی‌ماه ۹۸) در جمع خبرنگاران در پی اعمال تحریم‌های جدید آمریکا و قرار گرفتن شرکت فولاد هرمزگان در لیست شرکت‌های مشمول تحریم، اظهار کرد: اعلام تحریم‌های جدید موضوع جدیدی نیست و تحریم‌های اخیر چیزی اضافه بر آنچه تاکنون بوده است، ندارد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان افزود: فولاد هرمزگان از سال‌ها قبل همچون سایر بخش‌های اقتصادی کشور با تحریم روبه‌رو بوده است؛ تحریم‌های اخیر آمریکا بیش از آن که بر اقتصاد ایران اثرگذار باشد، اقدامی نمایشی از طرف این کشور است.

ارزانی تصریح کرد: در شرکت فولاد هرمزگان این تحریم‌ها خللی در جریان فعالیت‌های تولیدی، مالی و بازرگانی و صادرات شرکت ایجاد نخواهد کرد.

وی با بیان این که یکی از فرصت‌هایی که از طریق تحریم ایجاد شده راه‌اندازی نهضت بومی‌سازی در صنعت کشور است، عنوان کرد: با تدابیر هوشمندانه‌ای که از سال‌ها قبل از سوی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تکیه ‌بر توان داخلی اندیشیده شد، فولاد هرمزگان نیز در همین راستا استراتژی بومی‌سازی و استفاده از توان داخل کشور را در دستور کار خود قرار داد و بخش بسیار زیادی از قطعات و مواد مورد نیاز خود را از این طریق تأمین کرده و در معدود مواردی نیز با جایگزینی دیگر منابع عملاً وابستگی خود را در این زمینه کاهش داده و آن را به نحو مطلوب مدیریت کرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: نکته مهم و جالب توجه این است که تحریم جدید عمدتاً جنبه تبلیغاتی دارد و هدف آن محدودیت دسترسی شرکت‌ها به شبکه‌های فروش و بازرگانی است، در حالی ‌که فولاد هرمزگان روابط تجاری و مستقل خود را دارد و تحریم اخیر تأثیری بر ‌ای‌پی‌اس و دیگر فعالیت‌های اقتصادی شرکت در داخل و خارج از کشور نخواهد داشت و به تمامی اهداف مد نظر خود دست خواهیم یافت.

کد خبر 477223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار