قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰. ۶۵ درصد افزایش به ۱۵۶۲ دلار و ۳۴ سنت رسید.

طلا هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران موجب افزایش احساس عدم قطعیت و بالا رفتن تقاضا برای خرید طلا شده است، روز جمعه قیمت فلز زرد شاهد افزایش بود و پنجمین افزایش هفتگی متوالی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰. ۶۵ درصد افزایش به ۱۵۶۲ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰. ۳۷ درصد افزایش به ۱۵۶۰ دلار و ۱۰ سنت رسید.

اهداف تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران بخش تولید، معادن و منسوجات ایران و همچنین مقامات ارشد این کشور است که واشنگتن مدعی است در حمله انتقام‌جویانه ۸ ژانویه علیه پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق دخیل بوده‌اند.

جفری سیکا، تحلیلگر بازار طلا، در این باره گفت: «علل اصلی رشد قیمت طلا بحث‌ها در مورد ایران است و این که آیا ما مجدداً شاهد افزایش تنش در منطقه خواهیم بود یا نه... بی‌ثباتی در خاورمیانه موجب آشفتگی در بازار طلا می‌شود.»

وی افزود، با توجه به تحریم‌های جدید واضح است که این تحریم‌ها تبعات اقتصادی خواهند داشت.

طلا که اغلب هنگام بروز وضعیت‌های آشفته سیاسی و ژئوپلتیک به عنوان محلی امن برای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود، روز چهارشنبه و پس از حملات موشکی ایران علیه مواضع نیروهای آمریکایی به بالای ۱۶۰۰ دلار رسید. اما پس از کاهش سطح تنش بین دو طرف قیمت فلز زرد ۴ درصد کاهش داشت.

در همین حال آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد رشد فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه دسامبر کمتر از حد انتظار بوده و این به رشد بیشتر قیمت طلا کمک کرده است.

کد خبر 477184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =