بعد از حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌های آمریکایی اخبار ضد و نقیضی در رسانه های غربی منتشر شد که بیشتر شبیه بازی رسانه‌ای برای فرار از قدرت موشکی ایران است.

موشك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آنا،  سپاه پاسداران بامداد چهارشنبه ٢٢ موشک به سمت پایگاههای تروریستهای آمریکا شلیک کرد؛ ١٧ موشک به پایگاه الاسد(دومین پایگاه مهم آمریکا  در منطقه) و ٥ موشک به پایگاه بلد در اربیل.

بعد از این حمله نگاه تمام رسانه های دنیای معطوف به ایران شد؛ اخبار ضد و نقیض از اوایل روز به طور وسیعی منتشر شد که بیشتر شبیه بازی رسانه ایست! خالی بودن پایگاه الاسد از نیرو، بی اهمیت جلوه دادن حمله سپاه و هماهنگی برای یک حمله بی اثر به سرعت تبدیل به خط خبری رسانه های غربی شد!

در این بازی رسانه ای کاربران فیک عربستانی و منافق درصدد تکرار همین خط خبری بودند تا حمله موشکی سپاه را بی اثر نشان دهند.

در این بین باید به اتفاقات اطراف و سکوت آمریکایی ها دقت کرد؛ از اوایل دیروز اخبار وسیعی از خالی کردن پایگاه های نظامی توسط آمریکا به گوش رسید.

  • خالی کردن منطقه توسط آمریکایی‌ها

از پایگاههای آمریکا در سوریه تا کویت، اخبار رسمی حکایت از عقب نشینی آمریکایی‌ها داشت؛ خوب دقت کنیم به این اتفاق... چرا آمریکا پایگاههای میلیون دلاری خود را ترک میکنند؟ تنها دلیل ترسیدن است و یا یک برنامه ریزی برای حمله!

بخش دیگری از فضاسازی رسانه ای مربوط به پدافند هوایی آمریکاست که چرا هیچ واکنشی نشان نداده است؛ به گفته منابع سپاهی یک موشک هم منحرف نشد.

سپاه در این عملیات از دو موشک فاتح ۳۱۳ با برد ۵۰۰ کیلومتر و قیام با برد ۸۰۰ کیلومتر استفاده کرده است؛ ازجمله نکات مهم در این حمله این بود که سامانه های دفاعی آمریکا نتوانستند موشک های مهاجم را مورد اصابت قرار دهند که از جمله دلایل آن سرعت بسیار بالای موشک های فاتح ۳۱۳ است که اصابت آن را سخت می کند.

اما آنچه در این عملیات بسیار مهم است و برای اولین بار اعلام می شود این است که موشک های قیام در این عملیات از سامانه مختل کننده رادار برخوردار بوده و مجهز به کلاهک های بارانی بوده است.

  • زخمی و کشته شدن سربازان آمریکایی

در بحث دیگر خبرنگار اسراییلی در توییتی از زخمی شدن ٢٢٤ آمریکایی و انتقالشان به اسراییل خبر داد و  بعد از دقایقی توییتر مسدود شد؛ همچنین منابع عراقی از انتقال زخمی های آمریکایی به بیمارستانهای عراق خبر دادند؛ با توجه به اینکه امریکا سابقه پنهان کاری دارد مشخص می شود ادعای ترامپ در خصوص سلامت سربازانش کاملا دروغ است.

سایت نیوزویک هم در ساعات ابتدایی حمله تعداد سربازان به هلاکت رسیده آمریکایی را حداقل ۲۷۰ نفر برآورد کرده است؛ اما این بخش از خبر دقایقی بعد حذف می‌شود.

شب گذشته ترامپ در کنفرانس خبری کوتاهش که سراسر نشان دهنده ترسش بود جا زد و صحبت از توافق کرد؛ حمله به پایگاهایش را قبول کرد هر چند مدعی شد به کسی آسیب نرسیده است! اینکه بعد از جنگ جهانی دوم پایگاه آمریکا توسط کشوری مورد حمله واقع شده حرف بسیار دارد.

  • تصاویر ماهواره‌ای و حرف آخر

همچنین ساعاتی پیش تصاویر ماهواره‌ای از پایگاه تروریست‌های آمریکایی منتشر شد که نشان دهنده این بود موشک‌های ایرانی حداقل هفت ساختمان را در بخشی از پایگاه عین‌الاسد که متعلق به نیروهای آمریکایی است، تخریب کرده‌اند.

حال با گذاشتن تمام این موارد در کنارهم، پازل اهمیت حمله موشکی سپاه مشخص می شود و فضا سازی دشمن بی اثر؛ سیلی محکم سپاه بی شک آمریکایی ها را مات کرده است که حتی توان پاسخ هم ندارند!

کد خبر 476949

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار رسانه و روزنامه‌نگاری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار