فرماندار نهبندان گفت: ۲۴ مصوبه سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان به صورت کامل اجرایی شد.

مصوبه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مجید بیکی سه‌شنبه ۱۷ دی افزود: نهبندان با پیشرفت ۸۹ درصدی در اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار در صدر شهرستان‌های استان قرار دارد.

وی ادامه داد: تمام مصوبات سفر استاندار وارد فاز اجرایی شده و تعدادی از مصوبات در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، ضمن اینکه اجرایی شدن این مصوبات باعث توسعه مختلف شهرستان و حل بسیاری از مشکلات شده‌ است.

بیکی عنوان کرد: باند دوم محور نهبندان - شوسف به طول ۱۷ کیلومتر با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی افتتاح شده و عملیات اجرایی ادامه این مسیر به طول ۱۲ کیلومتر با اعتبار بیش از ۶۰ میلیارد تومان آغاز شده که اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی قول داده که این محور تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد.

فرماندار نهبندان ادامه داد: علاوه بر مصوبه سفر استاندار خراسان جنوبی با پیگیری ایشان ساخت ۲۰ کیلومتر از باند دوم محور نهبندان - سربیشه از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین اعتبار شده و مناقصه آن در حال برگزاری است. همچنین در حوزه بهداشت و درمان نیز دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید آتشدست نهبندان با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ مییلون تومان خریداری شده و اوایل دی‌ماه به شهرستان منتقل شد.

وی افزود: بهسازی اورژانس بیمارستان شهید آتشدست نهبندان با اعتبار حدود هشت میلیارد تومان از مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی در دست اجرا است. این طرح از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسد. تاکنون ۲۵ قطعه از مجتمع گلخانه‌ای شهرستان که در سالیان گذشته زیرسازی و احداث شده و متقاضی نداشت واگذار شده و ۲۵ قطعه دیگر نیز به متقاضیان واگذار خواهد شد.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: کارخانه خوراک دام چاهداشی با اختصاص ۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به صورت مجدد راه اندازی شده است و ۳ رشته قنات از محل اعتبارات سفر استاندار در شهرستان نیز احیا و مرمت شد. همچنین اعتبار لازم برای تکمیل کتابخانه‌های روستایی بیچند، بندان و چاهداشی اختصاص یافت و نسبت به تکمیل این کتابخانه‌ها اقدام شده است.

بیکی افزود: بازسازی خطوط و شبکه‌های فرسوده روستایی به طول ۱۰ کیلومتر به صورت کامل اجرایی شده است و آبرسانی به ۹ روستای شهرستان از مصوبات سفر استاندار به شهرستان بوده که آبرسانی به ۶ روستا در هفته دولت سال جاری افتتاح شده است.

وی ادامه داد: آبرسانی به سه روستای باقی مانده از جمله آتشکده علیا، آتشکده سفلی و دهو با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

کد خبر 476273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =