رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اعلام کرد یک نمایش میدانی بزرگ و ۵ اثر خیابانی با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی تا چهلم این سردار بزرگ در سراسر ایران اجرا می‌شوند.

حاج قاسم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی درباره برنامه‌های این مرکز برای تولید آثار نمایشی با موضوع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: قرار است ۵ نمایش خیابانی با این موضوع توسط حوزه هنری تولید و تا چهلم این سردار بزرگ در سراسر کشور اجرا شوند.

وی افزود: سال گذشته نمایش میدانی بزرگ «مثل ماهی در خاک» با موضوع لشکر ۴۱ ثارالله که فرماندهی‌اش برعهده حاج قاسم سلیمانی بود و به شهدای این لشکر و عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴ و ۵ می‌پرداخت، برای کنگره سرداران شهید تولید و ۱۰ شب آن را اجرا کردیم. در آن اجرا شخصیت حاج قاسم سلیمانی شخصیتی پنهان در این نمایش بود.

رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری تأکید کرد: قصد بازتولید نمایش میدانی «مثل ماهی در خاک» را با یک بازنویسی در متن داریم تا شخصیت حاج قاسم سلیمانی را نیز در این نمایش نشان دهیم. زارعی تصریح کرد: این نمایش میدانی با حضور تعداد زیادی از بازیگران تئاتر و همچنین امکانات و تجهیزات متعدد تولید شد و امیدوارم بازتولید آن با تغییراتی که در متن ایجاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر این اتفاق بیفتد.

وی درباره زمان اجرای مجدد نمایش «مثل ماهی در خاک»، اظهار کرد: اگر چند ارگان دیگر نیز وارد جریان حمایت از بازتولید این نمایش بشوند، تا چهلم شهید حاج قاسم سلیمانی نمایش «مثل ماهی در خاک» را در تهران اجرا خواهیم کرد.

کد خبر 475687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =