دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت از سمت خود استعفا کرد.

1234

به گزارش همشهرری آنلاین به نقل از مهر، هنوز جایگزینی برای باقر لاریجانی در سمت معاونت آموزشی وزارت بهداشت تعیین نشده است. اما شنیده‌ها حاکی از این است که فرد جایگزین از گروه علوم پایه پزشکی خواهد بود.

دکتر باقر لاریجانی از سال ۱۳۹۲ همزمان با وزارت دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی به سمت معاونت آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد. وی همچنین در دوره وزارت دکتر سعید نمکی در سمت خود ابقا شده بود.

در نامه استعفای دکتر باقر لاریجانی به «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است:

«خداوند را شکر می‌گویم که توفیق خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای سالیانی برای بنده فراهم نمود و این توفیق بسی شیرین‌تر که در نظام سلامت، خدمتگزار مردم شریف ایران بوده و خواهم بود. کشور ما به برکت حضور مدیران دلسوز و اساتید ارزشمند و کارکنان خدوم، دستاوردهای شگرفی در شئونات مختلف حوزه سلامت داشته است که افتخار می‌کنم به عنوان جزئی از این بخش، نقشی کوچک در این دستاوردها داشته‌ام. خصوصاً در این چند سال اخیر که مجموعه آموزش عالی سلامت به برکت برنامه تحول و نوآوری دوران درخشانی را تجربه کرد.

استقرار آمایش سرزمینی و ماموریت‌گرایی در دانشگاه‌ها، اعتباربخشی کلیه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های آموزشی، اعتباربخشی ده ساله برنامه پزشکی عمومی کشور از سوی WFME، گسترش رشته‌های تحصیلات تکمیلی، تخصصی و فوق تخصصی در قالب سند برآورد نیروی انسانی نظام سلامت، افزایش چهار برابری دانشجویان خارجی، بازنگری برنامه‌های آموزشی در جهت تقویت جامعه‌نگری، استقرار نظام مدیریت آمایشی آموزش پزشکی و توسعه مأموریت‌گرایی، دسترسی ۶۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی به بخشی از آموزش‌های خود از طریق فضای مجازی با مشارکت ۷۰ درصد اعضای هیئت علمی در همین نیمسال جاری، اعتلای عدالت آموزشی با پذیرش ۳۰ درصدی بومی رشته‌های پزشکی، برنامه‌ریزی تربیت نیروی انسانی در افق ده ساله، افزایش اعتبارات حوزه آموزش، استقرار چندین هزار صندلی آزمون الکترونیک و برگزاری سه چهارم آزمون‌های ملی به صورت الکترونیک و صرفه جویی جدی از این مجرا و ... همگی از دستاوردهای گرانبهایی است که با عنایات خداوند متعال در این دوره نصیب کشور شد.

خوشبختانه گفتمان نوین آموزش پزشکی امروز در سطوح مدیریتی جوانان و مدیران ارزشمندی را پرورانده است که تداوم دستاوردهای گرانسنگ این حوزه را تضمین خواهد کرد. اطمینان دارم که به توفیق الهی و درایت حضرتعالی و همکاران دانشمند و توانمند حوزه آموزش علوم پزشکی، این توسعه و تعالی تداوم خواهد داشت.

اما متأسفانه بروز شرایط ویژه برای بنده در طول یک سال گذشته به دلیل بیماری همسر و نیاز به مراقبت از ایشان، اوضاع را به گونه‌ای دشوار نموده است که بیش از این فرصت حضور تمام وقت و تمرکز مطلوب بر حوزه آموزش را برای بنده فراهم نمی‌نماید. لذا همانگونه که در چند ماه گذشته نیز مکرر بیان شد، از جنابعالی استدعا دارم عذر بنده را از تصدی مسئولیت حوزه آموزش پذیرا باشید. البته از آنجا که به هیچ عنوان راضی به دغدغه‌مندی شما برای انتخاب فوری جایگزین نبودم، پیرو مذاکرات تا پایان این نیمسال تحصیلی همچنان ادامه خدمت دادم.

البته از انجام وظیفه در زمینه‌های دیگری مانند کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر و شورای عالی اخلاق پزشکی حسب ضرورت، که مستلزم بار اجرایی سنگین و تمام وقت نباشد فروگذار نخواهم کرد. از خداوند متعال برای حضرتعالی و سایر مدیران دلسوز نظام سلامت کشور آرزوی توفیق روزافزون دارم و امیدوارم شاهد اعتلای سلامت کشور به دست با کفایت شما باشم.»

کد خبر 475355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  0 0
  انشالله علت استعفا همین که میگه باشه نه چیز دیگه
 • عباس IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  0 0
  خدا را شکر

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار